Aukštaitijos Verslas

„Regitra“ Rokiškyje atidarė vairuotojų egzaminavimo centrą


Atitinka reikalavimus

Vairuotojų egzaminavimo paslaugas teikianti valstybės įmonė „Regitra“ birželio 30-ąją Rokiškyje atidarė tryliktą vairuotojų egzaminavimo centrą.

„Centras Rokiškyje įkurtas atsižvelgus, kad čia nuolat daugėja vairuoti mokomų žmonių, ir įvertinus, kad  miestas atitinka vairuotojų egzaminavimo centrams steigti ir praktikos egzaminavimo kelyje maršrutams sudaryti nustatytus reikalavimus. Rokiškio rajono savivaldybėje registruotas vairavimo mokyklas pernai baigė 797 žmonės – daugiausia iš visų Panevėžio apskrities rajonų savivaldybių“, – sakė „Regitros“ egzaminų metodikos skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Šuminas. 

Per šių metų pirmąjį pusmetį įmonėje „Regitra“ vairavimo egzaminus laikė 406 Rokiškio rajono savivaldybėje registruotų vairavimo mokyklų baigimo liudijimus gavę asmenys – 17 procentų daugiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai (339).

Rokiškio vairuotojų egzaminavimo centre bus laikomi visų kategorijų kelių transporto priemonių vairavimo teorijos egzaminai ir praktikos egzaminai B kategorijos kelių transporto priemonių vairuotojo pažymėjimui gauti.

Patogu ne tik vietiniams

Vairavimo teorijos ir praktikos egzaminus bus patogiau laikyti ne tik rokiškėnams, bet ir aplinkinių rajonų, tarp jų – ir Biržų, gyventojams, nes Biržuose „Regitra“ teikia tik vairavimo teorijos egzamino paslaugą.

„Regitros“ vairuotojų egzaminavimo centrai jau veikia visuose šalies apskričių centruose, Mažeikiuose ir Biržuose. Įmonė plečia klientų aptarnavimo tinklą ir yra numačiusi ateityje steigti daugiau egzaminavimo centrų tose vietovėse, kurios atitinka vairuotojų egzaminavimo centrams steigti ir praktikos egzaminavimo kelyje maršrutams sudaryti nustatytus reikalavimus. 

Norinčiųjų tapti vairuotojais šalyje sparčiai daugėja. Per pirmąjį šių metų pusmetį vairavimo praktikos egzaminą „Regitros“ egzaminavimo centruose išlaikė 28 969 šalies gyventojai (11 083 moterys ir 17 886 vyrai), tai yra 18 procentų daugiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai, kai šį egzaminą išlaikė 23 882 gyventojai (8 921 moteris ir 14 961 vyras).

„Regitros“ specialistai pabrėžia, kad, didėjant vairavimo mokymų paklausai, pasirengimas  egzaminams pastaruoju metu pablogėjo, ir ragina būsimuosius vairuotojus mokymuisi skirti daugiau dėmesio.

„Egzaminų rezultatai rodo, kad vairuotojų rengimo nuostatuose numatytų minimalių 20-ies  valandų trukmės praktinio vairavimo užsiėmimų (B kategorijos kelių transporto priemonėms vairuoti) daugeliui egzaminus laikančiųjų nepakanka. Be to, vairavimo praktikos mokymai neturėtų vykti tik egzaminuoti patvirtintais maršrutais.

Jeigu instruktorius didžiąją praktinio mokymo dalį praleidžia mokydamas vairuoti tik šiais maršrutais, tai kelia rimtų abejonių, ar vairuotojo pažymėjimą gavęs asmuo turės pakankamų įgūdžių saugiai ir savarankiškai vairuoti savo automobilį, nes eismas nuolat intensyvėja“, – pabrėžia S.Šuminas.

Populiariausia B kategorija

Dauguma – apie 89 procentus – vairavimo egzaminus laikančių šalies gyventojų siekia gauti B kategorijos transporto priemonės vairuotojo pažymėjimą. Teisę vairuoti B kategorijos kelių transporto priemones Lietuvoje galima įgyti sulaukus 18 metų.

„Regitros“ specialistai atkreipia šalies gyventojų dėmesį, kad šiuo metu nėra planuojama keisti  reikalavimus asmenų, siekiančių gauti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones, amžiui.

Įmonės klientų nuogąstavimai, kad teisė vairuoti B kategorijos transporto priemones gali būti suteikiama tik sulaukus 21-erių metų, yra nepagrįsti.

Vairavimo teisės suteikimas reglamentuojamas Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymu bei Europos Sąjungos direktyva dėl vairuotojų pažymėjimų, kur numatyta, kad B kategorijos transporto priemones galima vairuoti nuo 18 metų.

Šiemet Europos Parlamentas planuoja patvirtinti naująją (trečiąją) direktyvą dėl vairuotojo pažymėjimų. Joje taip pat nenumatoma jokių pakeitimų dėl amžiaus.

Vairavimo praktikos ir teorijos egzaminus gyventojai gali laikyti bet kuriame „Regitros“ egzaminavimo centre nepaisant asmens gyvenamosios vietos. Įmonės internetinėje svetainėje www.regitra.lt galima nemokamai užsiregistruoti visiems egzaminams.

Egzaminavimo paslaugas įmonė teikia ne tik asmenims, norintiems pirmą kartą gauti vairuotojo pažymėjimą, bet ir tiems, kurie  siekia jį susigrąžinti netekus teisės vairuoti kelių transporto priemones vieneriems metams arba ilgesniam laikotarpiui.

Romas RUDOKAS

2006-07-05 12:00