Aukštaitijos Verslas

Atgijo čempionato intriga


Formulės-1“ pasaulio čempionato vienuoliktąjį etapą – Vengrijos GP – laimėjęs L.Hamiltonas atgaivino viltį pakovoti dėl šių metų čempiono titulo. Didžiosios Britanijos lenktynininkas Vengrijoje vos viena sekunde aplenkė suomį K.Raikkoneną.

Laimėjo kvalifikaciją

Prieš varžybas Vengrijoje vykusioje kvalifikacijoje dominavo vienas pilotas –„McLaren-Mercedes“ lenktynininkas L.Hamiltonas. Didžiosios Britanijos sportininkas pirmavo visose trijose važiavimo dalyse. Brito triumfui būtų pakakę ir pirmojo bandymo lemiamoje dešimties minučių sesijoje, tačiau per antrąjį jis dar labiau pagerino rato įveikimo laiką ir keturiomis dešimtosiomis sekundės dalimis pranoko Romainą Grosjeaną iš „Lotus“.

Trečia vieta turėjo tenkintis praėjusių metų čempionas S.Vettelis. Jo komandos draugas iš „Red Bull-Renault“ komandos M.Webberis kvalifikacijoje pasirodė labai nesėkmingai ir turėjo startuoti tik iš 11 vietos.

Praėjusį savaitgalį Vokietijoje triumfavęs ispanas F.Alonso iš „Ferrari“ buvo tik šeštas. Už jo liko komandos draugas F.Massa iš Brazilijos. Į priekį raudonieji „Ferrari“ bolidai praleido ketvirtą vietą užėmusį „McLaren“ pilotą J.Buttoną ir „Lotus“ lenktynininką K.Raikkoneną.

Įdomios lenktynės

Vengrijoje vykusiose „Formulės-1“ varžybose triumfavo britas L.Hamiltonas. Jis lenktynių pabaigoje atlaikė puikiai varžybose pasirodžiusio K.Raikkoneno spaudimą. L.Hamiltonas suomį finišo tiesiojoje aplenkė vos viena sekunde.

Trečias lenktynėse finišavo kitas „Lotus“ sportininkas R.Grosjeanas, jis buvo pagrindinis L.Hamiltono varžovas pirmuose dviejuose lenktynių ruožuose, po jų estafetę perdavė į priekį po savo sustojimo įsiveržusiam komandos draugui.

Ant apdovanojimų pakylos šį sykį neužlipo „Red Bull-Renault“ pilotai, jie lenktynėse pasirinko trijų sustojimų taktika. S.Vettelis Vengrijoje tenkinosi ketvirta vieta, o kvalifikacijoje blogai pasirodęs M.Webberis liko tik aštuntas.

Lenktynių pradžioje puikiai važiavęs „McLaren-Mercedes“ atstovas J.Buttonas įpusėjus distancijai užstrigo už lėtesnio varžovo ir prarado visą viltį pakovoti dėl prizininkų pakylos. Didžiosios Britanijos sportininkas Vengrijoje finišavo šeštas.

Dar kartą šį sezoną finišo nepasiekė garsusis vokietis – M.Schumacheris. Jis per startą išjungė bolido variklį ir buvo priverstas startuoti iš boksų. Lenktynių pabaigoje supratęs, kad nepavyks finišuoti taškų zonoje, Vokietijos atstovas pasitraukė iš lenktynių.

(…)

Visą Vaido KAZLAUSKO straipsnį skaitykite rugpjūčio 2 d. „Sekundėje“.

2012-08-02 13:15