Aukštaitijos Verslas

Automobilių turguje viskas: nuo adatos iki automobilio


Apie dvidešimt tūkstančių žmonių kiekvieną savaitgalį
sulaukia Panevėžio automobilių turgus. Penktadieniais, šeštadieniais,
sekmadieniais Pramonės gatvėje  įsikūrusiame turguje panevėžiečiai ir
miesto svečiai gali išsirinkti ne tik automobilį, bet ir  atsarginių jo
dalių, įvairios buitinės technikos, sodo reikmenų, baldų, kokybiškų ir pigių drabužių, net – naminių gyvūnų.

Automobiliai ir jų dalys

Naudotų automobilių pasirinkimas automobilių turguje tikrai didelis. Čia galima išsirinkti pigesnę keliolikos metų senumo mašiną, galima nusipirkti ir brangesnę, vos kelerius metus važinėtą. Jų markų  taip pat įvairiausias pasirinkimas – nuo vokiškų iki japoniškų.

Automobilių turgaus administracija stengiasi padėti sutaupyti pinigų ne tik norintiesiems įsigyti automobilį, bet ir jį parduodantiesiems. Atvykus į automobilių turgų parduoti automobilio penktadienį imamas tik simbolinis septynių litų mokestis, be to, jei mašina nebus nupirkta, įvažiavimas į turgų šeštadienį ir sekmadienį nieko nekainuos.

Jei atsitiktų taip, kad nepardavėte automobilio – ne bėda:  jį galite palikti šalia  turgaus esančioje aikštelėje. Už 3,5 lito paros mokestį jūsų automobilis bus ne tik saugomas, bet ir nufotografuotas, o jo nuotrauka atsiras internetiniame tinklalapyje www.deliuvis.lt. Visi, norintys įsigyti automobilį, atsidarę jį gali išsirinkti sau patinkamą. Neturintieji interneto ryšio į šią automobilių pardavimo aikštelę gali atvykti bet kurią savaitės dieną.

Turguje didelis pasirinkimas naujų ir naudotų automobilių dalių, padangų, ratlankių, įvairių automobilio priežiūros priemonių, tepalų ir netgi automobilinės garso aparatūros. 

Drabužiai, baldai ir ne tik

Didžiulėje automobilių turgaus teritorijoje vietos užtenka ne tik automobiliams ir jų dalims. Čia yra dideli aprangos prekybos plotai, jie labiau traukia moterų žvilgsnį. Prekiaujama kokybiškais, keletą kartų pigesniais nei parduotuvėje dėvėtais drabužiais, yra ir naujų rūbų paviljonų. Už kelis litus galima surasti gana geros kokybės drabužių ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Taip pat prekiaujama nauja ir nešiota avalyne, batais  galima aprūpinti visą šeimą.

Keliose vietose galima rasti ir saulės akinių stendus, taip pat įvairių mobiliųjų telefonų ir jų priedų.

Ieškantiesiems baldų automobilių turgų taip pat vertėtų aplankyti. Čia didelis pasirinkimas geros kokybės minkštųjų baldų. Sodų ir sodybų savininkai ras naudotų svetainės ir lauko baldų, žoliapjovių, įvairių sodo ir daržo įrankių.

Buitinės technikos gausa Pramonės gatvėje įsikūrusiame turguje neką mažesnė nei specializuotose parduotuvės, o jos kaina, be abejo, daug patrauklesnė. Galima išsirinkti šaldytuvą, dujinę viryklę, skalbiamąją mašiną, televizorių, garso, vaizdo ir kompiuterinę techniką. Besidairant po prekyvietes akis užkliūna už įvairiausių antikvarinių daiktų, indų, žaislų.

Šiltuoju metų laiku populiaria transporto priemone tampa dviračiai. Jų automobilių turguje taip pat didelis pasirinkimas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Prekiaujama naudotais ir naujais dviračiais iš viso pasaulio. Be to, turguje galima įsigyti ir motorolerį.

Daug dėmesio sulaukia prekiaujantieji naminiais gyvūnėliais – siūlomi kačiukai, veisliniai ir mišrūs šuniukai, kiti naminiai gyvūnėliai. Vietoje galima nusipirkti  įvairių ėdalų, savo augintiniams pasirinkti  priežiūros priemonių. Žvejai apie savo laimikius pasakoja ir kitai žvejybai reikmenis perka žūklės reikmenų pardavimo vietose.

Atsigaivinti ir užkąsti

Bevaikščiodamas po tokį didelį prekybos plotą ne vienas lankytojas ne tik karštą vasaros dieną ištrokšta ir išalksta. Mašinų turguje pasirūpinta, kaip numalšinti troškulį ir alkį. Galima išgerti ne tik gaiviųjų gėrimų, bet ir alaus, kavos ar arbatos. Maisto pasirinkimas taip nemažas: tradiciniai cepelinai, įprasti šašlykai ir vis populiarėjantys kebabai. Žuvies mėgėjams pardavinėjama specialiai iš pajūrio atvežta rūkyta žuvis.

Taigi automobilių turguje reikiamą daiktą ras net ir išrankiausi pirkėjai, be to,  viskas gerokai pigiau nei parduotuvėje. Nereikia pamiršti, kad turgus yra turgus, tad derėtis būtina. 

Romas RUDOKAS

H.Kudirkos nuotr. Didžiulę teritoriją užimantis automobilių turgus savaitgaliais pritraukia minias žmonių. 

2006-06-28 12:00