Aukštaitijos Verslas

Lietuvoje vyko Europos drifto čempionatas


Liepos pradžioje Kačerginės Nemuno žiedas skendėjo tirštuose, baltuose padangų dūmuose. Čia buvo surengtas Europos drifto čempionato trečiasis etapas. Savo kovinius automobilius surėmė daugiau nei dešimt greičiausių sportininkų iš septynių šalių.

Finalo dieną nestartavo net keletas sportininkų – jų automobiliai varžybų išvakarėse patyrė rimtus gedimus ar avarijas. Dėl šių įvykių renginys nebuvo skurdesnis – besivaržantys sportininkai demonstravo savo sugebėjimus.

Dalyviai vienas po kito iš po ratų vertė dūmų kamuolius, o kai kurie šonu slysdavo tokiu greičiu, už kurį net važiuodamas autostrada gautum solidžią baudą. Kvalifikacijos metu „Lexus SC“ vairavęs Darius Balys šonu slydo važiuodamas 169 km/val. greičiu. Netrukus 181 km/val. greičiu tą patį padarė latvis Gvidas Elksnis. Varžybų teisėjai į tai atsižvelgė ir sportininkai žingsnis po žingsnio artėjo prie finalo. Kačerginės Nemuno žiedas daugeliui sportininkų buvo negailestingas ir padarytų klaidų neatleido.

Vos ne kiekvienam sportininkui teko pasivažinėti už trasos ribų, o teisėjams iš trasos teko patraukti ne vieną nukritusį buferį. Susumavus trečiojo etapo rezultatus paaiškėjo, kad pirma vieta atiteko latviui Elviui Keziui su „Rover 75“. Antra vieta atiteko lietuvių garbę gynusiam Izidoriui Paukščiui su „Nissan 200SX“. Trečią vietą užėmė latvis G.Elksnis su „BMW 328 Turbo“.

Sekunde.lt

2012-07-12 13:09