Aukštaitijos Verslas

Panevėžiečių ekipažas finišavo trečias


Praėjusį savaitgalį beveik visi pajėgiausi Lietuvos ralio meistrai stojo prie starto linijos. Žemaitijoje finišavo ketvirtasis šių metų Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas. Tradicinį ralį „Saulė 2012“ surengė Šiaulių miesto automobilių sporto klubas „Slikas“, taip pat tai buvo ir Lietuvos automobilių sporto federacijos taurės varžybų antrasis etapas.

Tradicinis ralis

Į ralį, kuriame pajėgiausiems sportininkams reikėjo įveikti 12 greičio ruožų, užsiregistravo beveik visi pajėgiausi šalies ralio meistrai. Tik dėl praėjusį savaitgalį Latvijoje vykusiose varžybose patirtos skaudžios avarijos negalėjo startuoti Roko Kvaraciejaus ir Audriaus Šošo ekipažas.

Sportininkams ralyje teko įveikti 231 kilometro distanciją, 125 kilometrus sudarė  greičio ruožai. Šių metų „Saulės“ ralio trasos tikrai nebuvo lengvos. Be to, du paskutinius greičio ruožus, 24,5 km atkarpas, sportininkai sekmadienio popietę turėjo įveikti du sykius ir jau po to finišavo Kražiuose.

Nugalėjo favoritas

„Saulės“ ralis buvo ne tik ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas, bet ir Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) taurės varžybų antrasis etapas. 45 ekipažų pagrindinėje ralio įskaitoje dėl LASF taurės kovojo 10 ekipažų, todėl azartiška kova vyko ir tarp silpnesnę techniką vairavusių sportininkų.

Prieš tai trejus metus iš eilės „Saulės“ ralyje greičiausias buvo Vytautas Švedas, tačiau šį kartą rimtas pretenzijas dėl pergalės pareiškė WRC kategorijos automobilį vairuojantis Saulius Girdauskas.

Vytautui Švedui šis ralis pagal norimą scenarijų nesusiklostė. Sportininkas ne tik nepavijo S.Girdausko ekipažo, bet ir padaręs klaidą bei išlėkęs iš trasos sugaišo brangias minutes, tad teko palaidoti viltis kautis dėl pirmosios vietos. Po tokios baigties V.Švedui susikomplikavo situacija visame čempionate.

Bene didžiausio žiūrovų palaikymo sulaukė Dainiaus Matijošaičio ir Giedrius Notkaus ekipažai. D.Matijošaitis greičio ruožuose demonstravo greitą tempą ir aštrų važiavimą. Tuo metu  G.Notkus jau netrukus gali būti pramintas antruoju Martynu Samsonu, kadangi jau keletą varžybų iš eilės sportininkas važiuoja ne tik efektyviai, bet ir efektingai.

Ekipažams pasiekus finišą paaiškėjo nugalėtojai bendroje ralio įskaitoje ir klasėse. Kaip ir prognozuota, „Saulės“ ralyje nugalėjo S.Girdauskas. Jo ekipažas pirmavo nuo pat pirmojo greičio ruožo, o po varžybų finišo artimiausią persekiotoją lenkė daugiau nei 2 min. Nugalėtojas važiavo „Škoda Fabia WRC“ automobiliu.

Iš greičiausių trejetuko iškritus V.Švedui antroji vieta atiteko Dominykui Butvilui ir Renatui Vaitkevičiui su „Mitsubishi Lancer EVO X“.

Tarp dviem ratais varomą techniką pasirinkusių ekipažų pirmavo Karolis Raišys ir Rytis Lukauskas su „Honda Civic“ automobiliu.  Antri šioje klasėje liko du Edvinai, Rudaitis ir Pagriskas. Trečia vieta atiteko Tomui Stabingiui, vairavusiam taip pat  „Honda Civic“.

Kitose 2WD klasėse nugalėtojais tapo Dovilas Čiutelė ir Aleksandras Dainys (VAZ 2105), Arūnas Lopetaitis ir Ričardas Abelkis („Renault Clio“) bei Jonas Pipiras ir Donatas Palepšaitis („Renault Clio“).

Panevėžiečiai – treti

Praėjusį sekmadienį pasibaigusiame „Saulės“ ralyje sėkmingai pasirodė ir šeiminis panevėžiečių  Roko Lipeikio ir jo dukros Ingos Lipeikytės ekipažas. Panevėžiečiai tarp visų finišavusių ekipažų užėmė trečią vietą ir užlipo ant prizininkų pakylos. Pirmoje automobilių automobilių klasėje R.Lipeikio ekipažas buvo antras, nusileidęs tik ralio nugalėtojui S.Girdauskui.

Mūsų miesto atstovai prizinę vietą iškovojo paskutiniame greičio ruože. R.Lipeikis galėjo užimti ir antrą vietą bendroje įskaitoje, tačiau panevėžietis buvo nubaustas 10 sekundžių bauda, tai ekipažui labai brangiai kainavo.

„Prieš paskutinį greičio ruožą mes sugebėjome pakilti į antrą vietą, kurią ir norėjome išlaikyti, tačiau padarėme klaidą. Starto metu automobilis pradėjo riedėti. Pagal numatytas taisykles bet koks automobilio judesys prieš startą yra fiksuojamas kaip pažeidimas, todėl buvome nubausti 10 sekundžių bauda“, – kalbėjo R.Lipeikis.

Pasak sportininko, iškovota trečia vieta yra didelis pasiekimas. „Ralio nugalėtojas S.Girdauskas važiavo galingu automobiliu, tad jį pavyti nebuvo šansų. Lenktynėse pasirodėme gerai. Pasiekėme maksimalų rezultatą.“

Iš 43 lenktynes pradėjusių ekipažų finišą sugebėjo pasiekti 28. Skaudžias avarijas patyrė Tomo Savicko, Ričardo Baubino bei baltarusio Michailo Milovo ekipažai, jiems lenktynių baigti nepavyko. Visos šios avarijos įvyko ilgiausiame, paskutiniame greičio ruože.

Kitas Lietuvos ralio čempionato etapas 300 ežerų ralis vyks rugpjūčio 17–18 dienomis Zarasų apylinkėse.

Tomas MARKELEVIČIUS, Sekunde.lt

2012-06-21 12:53