Aukštaitijos Verslas

Prestižinės lenktynės kirto finišo liniją


Praėjusį savaitgalį Palangoje vyko tradicinės „Omnitel“ 1000 kilometrų lenktynės. Jas baigė įspūdingi margaspalviai fejerverkai nugalėtojų komandos garbei.

Nugalėtojų pakyla

Praėjusį šeštadienį vakarėjančią didžiausio mūsų šalies kurorto Palangos padangę nušvietė margaspalviai fejerverkai, skirti „Omnitel“ 1000 km lenktynių čempionų „Oktanas Racing“ garbei. Ši komanda triumfavo prestižinėse lenktynėse Palangoje. Čempionų komandą sudarė Pietų Afrikos Respublikos sportininkai Sunas Moodley, Manoghas Maharajus ir Andrew Culbertas su „Porsche 911 GT3“. Jie pirmieji kirto 1000 km lenktynių finišą – greičiausiai nuvažiavo visą distanciją sudarančius 334 ratus.

Nugalėtojams įteiktas pagrindinis šių varžybų trofėjus – pereinamoji taurė, ant jos bus išgraviruoti jų vardai.

Nuo laimėtojų atsilikę beveik 18 sek., antri „Omnitel“ 1000 km lenktynių finišo liniją kirto Belgijos „RESpublika by JR Motorsport“ komandos lenktynininkai Stevas Vanbelingenas, Vardas Sluysas ir Marco Polandas, vairavę „BMW Silhouette“.

Tik trečią absoliučios įskaitos nugalėtojų pakylos laiptelį šiemet užėmė greičiausi mūsų šalies sportininkai. Ant jo užkopė „Lexus IS“ vairavę „Artas Racing“ ekipos nariai Darius Baltramiejūnas, Dainius Kablys ir Artūras Mrazauskas, kuriam ir buvo patikėtas šių lenktynių finišas. Treti prizininkai nuvažiavo 318 ratų.

Atskiros klasės

Žinoma, ne visi „Omnitel“ 1000 km lenktynių dalyviai dėl aukščiausių vietų pajėgūs kautis absoliučioje įskaitoje. Todėl atkakliausia kova vyksta klasėse.

Galingiausioje – GT klasėje – nugalėtojais nominuoti absoliutūs šių lenktynių čempionai – „Oktanas Racing“. Eksperimentinių X1 automobilių klasėje triumfavo svečiai iš Belgijos „RESpublika by JR Motorsport“ lenktynininkai, o dyzelinių – „Rimo“ komanda.

A2000 klasės čempionais tapo „ElekroBig-Žaibelis“ komanda, o galingesnėje A3000 klasėje nugalėtojų laurai atiteko „Rotoma Racing“ lenktynininkams Robertui Graudiniui, Gediminui Ramonui, Ramūnui Čapkauskui ir Mindaugui Boguševičiui.

A3000+ klasės sportininkų ginčą laimėjo „Autoverslo“ ekipa, kurios garbę gynė Vytenis Gulbinas, Valdemaras Zakarauskas, Robertas Babarskas ir Andrejus Teras.

Atkakli kova

Lietuviško automobilių maratono šturmą lenktynininkai pradėjo be jokio gailesčio spausdami akceleratorių pedalus. Žiūrovų ausyse dar spengė įspūdingu parodomuoju skrydžiu juos pasveikinusios NATO oro policijos misijos MIG 29 naikintuvų gausmas.

Iš pirmos pozicijos lenktynes pradėjo kvalifikacinių varžybų nugalėtojai – „BOD-Bauer Team“ komanda, kurios „Algirdai Racing-Aquila CR1 LS7“ eksperimentinį automobilį pilotavo R.Čapkauskas. Jis jau pirmajame rate įgijo pranašumą.

Itin atkali kova virė dėl antros pozicijos. Ją nugalėjo antras lenktynes pradėjęs „15min.-General Financing“ lyderis Nemunas Dagilis. Jam ant ant kulnų mynė Belgijos sportininkas Erikas Qvickas iš „Bar Bar’a Saitas Racing team by Qvick Motors“. Už jo – startavo taip pat belgas Steve Vanbelingenas, atstovaujantis „RESpublikai by JR Motorsport“, ir A.Culbertas iš „Oktanas Racing“ ekipos.

Negailestingos lenktynės

Šių metų „Omnitel“ 1000 km lenktynės dėl įvairių gedimų gerokai sumaišė kortas favoritėms laikytoms komandoms. Netikėta nesėkmė lenktynes padarė permainingas, labai įdomias žiūrovams ir nelengvas komandų vadovams bei sportininkams.

Viltis laimėti lenktynes dėl automobilio gedimo prarado šios stiprios komandos: „BOD-Bauer Team“, „15min.-General Financing“, „Torlina-Martin Sport“ ir vos tris ratus įveikusi „Mojo Lounge Racing Team“ ekipa.

Proga pasirodyti

Lenktynės padovanojo ne tik įtempčiausio siužeto dramą trasoje, bet ir gerą, įtikusį ne tik komandų vadovams, bet ir žiūrovams orą, kai pirmą dieną per visą besibaigiančią savaitę nelijo.

Sporto gerbėjai negali likti abejingi išskirtinei renginio specifikai: „Omnitel“ 1000 km lenktynėse varžytis trasoje suteikia galimybę praktiškai visiems. Prie starto linijos stovėjo ir „Škoda Fabia RS“, ir BMW 120d, ir antros kartos „Ford Escort“, ir „Subaru Impreza“, ir nebe pirmos jaunystės 6 serijos BMW.

Tai labai skirtingi automobiliai. Įvairūs jais važiuojančiųjų tikslai ir biudžetai. Būtent tai ir yra išskirtinis šių varžybų bruožas, įgalinantis „Omnitel“ 1000 km lenktynėse dalyvauti praktiškai visus norinčiuosius ir turinčiuosius tinkamą tam automobilį.

Apie pasibaigusį renginį bene iškalbingiausiai byloja absoliutaus čempiono S.Moodley atsisveikinant ištarti žodžiai: „Nematau priežasties čia nesugrįžti kitąmet.“

„Autoreviu.lt“ inf.

2012-07-26 14:00