Aukštaitijos Verslas

Spauda: JAV suimtas vienas „Volkswagen“ vadovų


Oliveris Šmitas. ARCHYVO nuotr.

Oliveris Šmitas. ARCHYVO nuotr.

 

JAV federalinio tyrimų biuro (FTB) agentai dėl kaltinimų sąmokslu, susijusiu su taršos duomenų klastojimo skandalu, vadinamuoju „dyzelgeitu“, sulaikė vieną iš Vokietijos automobilių gamybos kompanijos „Volkswagen“ vadovų.

Tai pirmadienį skelbia JAV dienraštis „The New York Times“. Leidinio duomenimis, šeštadienį Floridoje buvo sulaikytas Olveris Šmitas, vadovavęs „Volkswagen“ atitikimo reikalavimams biurui Jungtinėse Valstijose nuo 2014 iki 2015 metų kovo. Laikraštis remiasi dviem neįvardintais šaltiniais.

„Volkswagen“ pernai pripažino, kad daugiau nei vienuolikoje milijonų visame pasaulyje parduotų kompanijos gamybos automobilių buvo įdiegta speciali programinė įranga, leidusi klastoti oro taršos duomenis. Kai kuriais atvejais vairuojant realiomis sąlygomis automobilis taršos limitą viršydavo iki 40 kartų.

„The New York Times“ duomenimis, Niujorko ir Masačūsetso valstijų pateiktuose ieškiniuose O. Šmitas kaltinamas suvaidinęs vieną svarbiausių vaidmenų bendrovei siekiant nuslėpti savo apgaulę nuo JAV priežiūros tarnybų.

Kaltinimus O. Šmitui ketinama pateikti pirmadienį Detroite, rašo dienraštis.

Tuo tarpu „Volkswagen“ valdybos pirmininko Herberto Dyso vėlų sekmadienio vakarą prieš Detroito automobilių parodą buvo paklausta apie tai, kad kompanijos inžinieriai sės į kalėjimą dėl jų vaidmens skandale ir apie vadovus, besibaiminančius vykti į JAV dėl rizikos būti suimtiems.

„Negaliu to pakomentuoti. Bent jau aš esu čia“, – sakė jis.

bnss

2017-01-09 12:45