Aukštaitijos Verslas

Sausio 13-oji – ne straipsnis laikraštyje ar televizijos reportažas


1990_sausio_13-oji_a-girdziuso_lrs-lt_nuotr

Gerbiama redakcija,

Perskaičiau „Sekundėje“ straipsnį „Užkirto kelią naujai okupacijai“, kuriame kalbama apie Sausio 13-osios svarbą. Labai gerai, kad ši diena prisimenama ir apie ją kalbama ne tik sukaktį minint.

Esu iš tų žmonių, kuriems Sausio 13-oji – ne straipsnis laikraštyje ar televizijos reportažas. Puikiai prisimenu tas dienas, žinau, kaip viskas buvo, ir net numaniau, kaip galėjo būti.

Tais laikais, kai vyko minimi įvykiai, gyvenau ir mokiausi Vilniuje. Sausio 12-os vakarą su draugėmis nuėjome prie Radijo ir televizijos rūmų S. Konarskio gatvėje, stovėjome prie laužų, matėme nepaprastą žmonių vienybę, pasiryžimą kovoti už Lietuvos laisvę. Buvo baisu, važiavo tankai, šaudė, byrėjo langai. Bet niekas nesitraukė.

Tačiau šiandien, 25 metams nuo tos dienos praėjus, aš kartais klausiu savęs – kaip elgčiausi dabar. Ar eičiau vėl į žmonių minią, ar stovėčiau pavojaus akivaizdoje? Nežinau.
Ne tokį gyvenimą įsivaizdavau. Juk tikėjau, kad kiekvienas žmogus laisvoje tėvynėje bus svarbus ir reikalingas, kad galėsime čia oriai gyventi, dirbti, kurti, auginti vaikus. Bet taip nėra.
Visada pasisakydavau už tai, kad žmonės, nors ir kaip sunku, neskubėtų lėkti į svetimus kraštus ieškoti sotesnio duonos kąsnio, o liktų Lietuvoje, dirbtų jos labui.

Šiandien to nebesakau. Mano lagaminai jau baigiami sudėti – artimiausiomis dienomis ir aš papildysiu gausias emigrantų gretas. Ir kas žino, ar kada sugrįšiu.

Vaida

2016-12-29 17:36


Komentarai (4)

 • močiutė 2017-01-11 15:00

  Tada, kai stovėjome prie Lietuvos Seimo, negalvojau apie materializuotą Lietuvą. Svarbu buvo iškovoti laisvę ir nepriklausomybę, o kas bus ateityje taip toli nesvarstėm.Svarbu, kad esame laisvi, galime keliauti, dirbti bet kokioje šalyje, piketuoti jei kas nepatinka, kalbėti ir kritikuoti valdžią. Taigi iškovojome daug.O pasiekti ką norim, galime ir Lietuvoje.

  • Panevezietis 2017-01-11 16:28

   Tikrai taip! Gerai pagalvojus, emigracija irgi davė Lietuvai naudos – bent jau nusikalstamumas akivaizdžiai sumažėjęs.

 • Už Lietuvą 2017-01-06 09:01

  O aš pasakysiu: prie bokšto budėjau už Lietuvą. Tokią, kokioje gyvenam, ir dar geriau gyvensim. Kalbantieji, kad kovojo už kitokią Lietuvą, nepatyrė sovietinio siaubo. Ir kraukitės tuos lagaminus – Lietuva išsigrynins nuo pseudopatriotų.

  • as 2017-01-09 14:49

   Labai teisingai pasakyta. Didžiausia problema ta, kad sovietmečiu buvo visi įpratę gauti – butą, darbą, kolektyvinį sodą, mašiną… O dabar reikia viską patiems užsidirbti. Bet kas netingi, dirba, siekia ir nelaukia, kol valdžia ką padarys, tie ir Lietuvoje gali gyventi. Pirmiausia reikia keisti požiūrį ir nustoti lieti srutas ant Lietuvos.