Aukštaitijos Verslas

Graikijos premjeras užtikrino ECB vadovą dėl Atėnų įsipareigojimo įgyvendinti reformas


Graikijos premjeras Antonis Samaras (Antonis Samaras) užtikrino Europos centrinio banko (ECB) vadovą Marijų Dragį (Mario Draghi) dėl Atėnų įsipareigojimo įgyvendinti antikrizines reformas, pranešama ECB pranešime po antradienį Frankfurte įvykusio Graikijos delegacijos susitikimo su ECB valdytojų tarybos nariais.

Pagrindinė derybų tema buvo ekonominė situacija Graikijoje ir šalies valdžios pastangos vykdyti biudžeto deficito mažinimo priemones.

“Abi šalys sutiko, kad Atėnai žengė svarbius žingsnius siekdami konsoliduoti valstybės biudžetą ir padidinti savo ekonomikos konkurencingumą”, – nurodoma dokumente. Tačiau kai kurios problemos vis dar lieka neišspręstos. A. Samaras užtikrino, kad būtinos reformos toliau bus vykdomos, pastebima ECB pranešime.

ECB kartu su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) ir Europos Komisija (EK) kontroliuoja, kaip Atėnai vykdo savo įsipareigojimus sumažinti biudžeto deficitą. Nuo vadinamojo tarptautinių kreditorių “trejeto” ataskaitos priklauso, ar gaus Graikija kitą finansinės paramos dalį – 31,5 mlrd. eurų.

ELTA

2012-09-12 07:59