Aukštaitijos Verslas

„Pasaulio pabaigos laikrodis“ pasuktas minute į priekį


Simbolinis pasaulio pabaigos laiką rodantis laikrodis pasuktas minute į priekį apokalipsės kryptimi. Dėl branduolinio ginklo grėsmės ir klimato kaitos jis dabar rodo be penkių minučių dvyliktą, antradienį pranešė žurnalas “Bulletin of the Atomic Scientists” (BAS), 1947-aisiais inicijavęs “pasaulio pabaigos laikrodį”.

Kaip nustatyti laikrodį, atsižvelgdami į pasaulio padėtį, vertina 18 Nobelio premijos laureatų.

Pastarąjį kartą 2010 metų pradžioje laikrodis buvo atsuktas minute atgal iki be šešių minučių dvyliktos, be kita ko – dėl su JAV prezidentu Baraku Obama (Barack Obama) siejamų vilčių.

“Prieš dvejus metus dar atrodė, kad politiniai pasaulio lyderiai gali rasti atsaką į planetai kylančias grėsmes, tačiau ši tendencija nepasitvirtino ir pasisuko netgi atvirkščiai”, – pareiškė BAS organizacijos vadovė Alison Makfarlen (Allison Macfarlan).

“Pasaulio pabaigos laikrodžio” tikslas yra parodyti, kokia yra dabartinė branduolinio ginklo katastrofos ar klimato kaitos rizika.

Laikrodis 1947 metais buvo nustatytas ant pozicijos “be septynių minučių dvylika”. Nuo to laiko, atsižvelgiant į pasaulio situaciją, jis 19 kartų pasuktas atgal arba į priekį.

ELTA

2012-01-11 13:25