Aukštaitijos Verslas

„Auksinių gaublių“ dalybose dominavo miuziklas


Nuotaikingas miuziklas „Kalifornijos svajos“ („La La Land“) sekmadienį sulaukė didžiulio pasisekimo per „Auksinių gaublių“ teikimo ceremoniją – labiausiai tviskantį pramogų pasaulio vakarėlį, atveriantį šių metų Holivudo apdovanojimų sezoną.

Juostos „Kalifornijos svajos“ kolektyvas. BNS nuotr.

Juostos „Kalifornijos svajos“ kolektyvas. BNS nuotr.

 

Triumfavo dainos ir šokiai

„Kalifornijos svajos“, režisieriaus Damjeno Čazelo nostalgiška duoklė amerikietiškų miuziklų aukso amžiui, laimėjo visose septyniose kategorijose, kuriose buvo nominuotas. Ši sėkmė jam suteikia svarbų postūmį prieš ateinantį mėnesį vyksiančią JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų teikimą.

Miuziklo, kurio veiksmas vyksta mūsų dienų Los Andžele, įtaka buvo juntama nuo pat tris valandas trukusios ceremonijos atidarymo momentų: jos vedėjas Džimas Falonas ir virtinė žvaigždžių linksmai parodijavo kai kurias įsimintinas šio filmo scenas.

„Šis filmas – svajotojams“, – sakė Ema Stoun, pelniusi geriausios miuziklo arba komedijos aktorės apdovanojimą už proveržio siekiančios aktorės Mijos vaidmenį „Kalifornijos svajose“.

„Manau, kad viltis ir kūrybingumas – du visų svarbiausi dalykai pasaulyje. Na, o šis filmas yra būtent apie tai“, – pridūrė ji.

Kartu su ja džiazo pianistą Sebastianą vaidinęs Rajenas Goslingas buvo paskelbtas geriausiu aktoriumi, o D. Čazelui taip pat atiteko apdovanojimai už geriausią režisūrą ir scenarijų.

Be to, „Kalifornijos svajos“ pelnė apdovanojimus už geriausią originalią muziką ir geriausią dainą – „City of Stars“. Šie laimėjimai buvo paskelbti tuojau po spindinčios ceremonijos pradžios ir uždavė toną vakarui, per kurį buvo pasiektas daugiausiai vienam filmui atitekusių „Auksinių gaublių“ rekordas.

Iki šio sekmadienio daugiausiai šių apdovanojimų – po šešis – buvo pelnę 1975 metų juosta „Skrydis virš gegutės lizdo“ („One Flew Over the Cuckoo’s Nest“) ir 1978-ųjų drama „Vidurnakčio ekspresas“ („Midnight Express“).

R. Goslingas juokavo, kad turėtų perlaužti savo statulėlę ir pasidalyti ja su E. Stoun ir D. Čazelu. Po to surimtėjęs aktorius išsakė nuoširdžią pagarbą savo partnerei, aktorei Evai Mendes.

„Norėčiau pamėginti tinkamai padėkoti vienam žmogui ir pasakyti, kad kol dainavau, šokau, skambinau pianinu ir mėgavausi viena iš nuostabiausių patirčių kuriant filmą, mano ponia augino mūsų dukrelę, laukdamasi mūsų antrosios atžalos ir stengdamasi padėti savo broliui kovoti su vėžiu“, – sakė jis.

Rajenas Goslingas ir Ema Stoun. BNS nuotr.

Rajenas Goslingas ir Ema Stoun. BNS nuotr.

 

„Puikus atlygis“

Režisieriaus Keneto Lonergano niekad nepasiduoti skatinanti juosta „Pajūrio Mančesteris“ („Manchester by the Sea“) atnešė geriausio aktoriaus „Auksinį gaublį“ Keisiui Aflekui, bet pats filmas varžantis dėl geriausios dramos apdovanojimo pralaimėjo Bario Dženkinso filmui „Mėnesiena“ („Moonlight“), pasakojančiam apie sudėtingą jaunuolio kelią į suaugusiųjų pasaulį.

K. Aflekas, laikytas tvirtu favoritu šioje kategorijoje, dėkojo savo režisieriui.

„Neturėsiu pakankamai laiko pasakyti viską, ką noriu pasakyti apie Kenį. Taigi, pakaks pasakyti – myliu tave, esi gražus, esi brangenybė mums visiems, kuriems patinka filmai, kurie dirba kine“, – sakė jis.

Geriausios dramos apdovanojimas buvo vienintelis, pelnytas „Mėnesienos“, nominuotos šešiems „Auksiniams gaubliams“. vilčių laimėti statulėles taip pat turėjo šios juostos režisierius ir aktorių kolektyvo nariai Naomi Haris bei Maheršala Ali.

Netikėtai pasisuko ir varžybos dėl draminio filmo geriausios aktorės apdovanojimo: prognozuota, kad jis atiteks Natali Portman už stiprų nužudyto JAV prezidento Džono F. Kenedžio našlės Džeki Kenedi vaidmenį filme „Džeki“ („Jackie“).

Vis dėlto statulėlę laimėjo Izabel Juper, sukūrusi pagrindinį vaidmenį prancūziškoje keršto už išprievartavimą istorijoje „Ji“ („Elle“).

Dar viena staigmena buvo „Ji“ pelnytas geriausio filmo užsienio kalba apdovanojimas, nors šioje kategorijoje tvirta favorite laikyta Vokietijos ir Austrijos komiška drama „Tonis Erdmanas“ („Toni Erdmann“).

„Buvo nuostabu su tavimi dirbti – esi nuostavi. Myliu, myliu, myliu tave“, – „Elės“ režisierius Polas Verhovenas sakė I. Juper.

Geriausios antrojo plano aktorės apdovanojimas atiteko Violai Deivis už vaidmenį Ogasto Vilsono pjesės „Tvoros“ („Fences“) ekranizacijoje.

Ji gyrė „nepaprastą lyderį, didį aktorių, didį režisierių“ Denzelį Vašingtoną, režisavusį šį filmą ir sukūrusį jame pagrindinį vaidmenį.

„Ne kiekvieną dieną Holivudas sumąsto perkelti į ekraną pjesę. Tai nepanašu į pinigų darymo mašiną, tiesa? Tačiau tai reiškia meną. Tai reiškia širdį“, – sakė V .Deivis.

Viola Deivis. BNS nuotr.

Viola Deivis. BNS nuotr.

 

„Nepaprasta moteris“

Televizijos kategorijose tikrais faktais paremtas FX serialas „The People v. O. J. Simpson: American Crime Story“ pelnė apdovanojimus kaip geriausias mažas serialas arba filmas, o geriausia televizijos aktore buvo pripažinta Sara Polson, suvaidinusi prokurorę Maršą Klark.

Tuo tarpu AMC žvalgybos drama „Naktinis administratorius“ („The Night Manager“) gavo tris „Auksinius gaublius“ savo aktoriams Tomui Hidlstounui, Hju Loriui ir Olivijai Kolman.

Televizijos „Netflix“ rodomas naujas serialas apie Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą „Karūna“ („The Crown“) pelnė statulėlę kaip geriausias draminis serialas, o jame vaidinanti Kler Foj buvo pripažinta geriausia šio žanro aktore.

32 metų britė sakė norinti padėkoti „nepaprastoms moterims“, tarp jų karalienei Elžbietai II, jau ilgiau kaip 60 viešpataujančiai Jungtinėje Karalystėje.

„Jeigu kas klaustų mano nuomonės – reikėtų, kad daugiau moterų būtų pasaulio centre“, – sakė K. Foj.

Aktorius Donaldas Gloveris, vaidinsiantis naujame filme, kurio veiksmas vyksta fantastinės kino sagos „Žvaigždžių karai“ („Star Wars“) pasaulyje, gavo „Auksinius gaublius“ už geriausią daugiaserijinę televizijos komediją „Atlanta“ ir joje sukurtą pagrindinį vaidmenį.

bnss

2017-01-09 13:08