Aukštaitijos Verslas

Bausmę mažins skaitymas


Brazilija kaliniams siūlo naują būdą bausmei už grotų sumažinti. Kadangi kalėjimai perpildyti, tai už kiekvieną perskaitytą knygą bausmė sutrumpindama keturiomis dienomis.

Kalintieji federaliniuose kalėjimuose, kur bausmę atlieka žymiausi Brazilijos nusikaltėliai, galės perskaityti iki 12 klasikinės literatūros kūrinių arba filosofinių, mokslinių knygų ir savo bausmę kasmet sutrumpinti 48 dienomis, pranešė šalies vyriausybė.

Kaliniai vienai knygai perskaityti turės iki keturių savaičių, o tada privalės parašyti rašinėlį, kuriame „turės teisingai skirti pastraipas, palikti paraštes, nedaryti pataisymų ir rašyti įskaitomai“, teigiama oficialiame laikraštyje paskelbtame pranešime.

Specialiai sudaryta komisija spręs, kurie nuteistieji galės dalyvauti programoje, pavadintoje „Atpirkimas per skaitymą“.

„Žmogus iš kalėjimo gali išeiti labiau išsilavinęs, praplėtęs savo akiratį. Be jokios abejonės, taip jis taps geresnis“, – teigė teisininkas Andrė Kehdi, vadovaujantis knygų dovanojimo kalėjimams projektui.

„Telegraph.co.uk.“ INF.

2012-07-04 11:00