Aukštaitijos Verslas

Jaudinamai pagerbė savo šeimą


JAV prezidentas Barackas Obama antradienį apsiašarojo dėkodamas paauglėms dukroms ir „savo geriausiai draugei“ – žmonai Michelle – per emocingą atsisveikinimo kalbą Čikagos mieste, anksčiau buvusiame jo namais.

U.S. President Barack Obama and his wife Michelle acknowledge the crowd after President Obama delivered a farewell address at McCormick Place in Chicago, Illinois, U.S. January 10, 2017. REUTERS/John Gress

„Michelle LaVaughn Robinson, mergina iš pietų rajono, pastaruosius 25 metus buvai ne tik mano žmona ir mano vaikų motina – buvai geriausia mano draugė“, – B.Obama sakė juodą suknelę vilkinčiai pirmajai šalies poniai, sėdėjusiai priešais jo tribūną.

„Ėmeisi vaidmens, kurio neprašei, ir pavertei jį savu grakščiai ir ištvermingai, stilingai ir su geru humoru“, – prezidentas sakė savo žmonai ir vienu metu išsitraukė nosinaitę ašaroms nubraukti. Tuo metu 18 tūkst. klausytojų jam audringai plojo ir šaukė.

„Naujoji karta užsibrėžusi siekti daugiau, nes buvai jai pavyzdys. Privertei mane didžiuotis. Privertei didžiuotis visą šalį“, – pridūrė B.Obama.

Čikagą savo atsisveikinimo kalbai jis pasirinko neatsitiktinai: šiame mieste Obamos susipažino; jame gimė jų dukros. Prieš šį pasirodymą prezidentas savo „Facebook“ paskyroje parašė: „Michelle ir man Čikaga yra vieta, kur visa tai prasidėjo.“

18-metė Malia tiesiogiai klausėsi savo tėvo kalbos, bet renginyje nebuvo jos 15-metės sesers Sashos. Šis faktas buvo itin pastebimas, bet jis pratęsė virtinę atvejų, kai paauglė nedalyvaudavo viešuose renginiuose. Toks jos elgesys sulaukė sąmojingų komentarų socialiniuose tinkluose.

Vienas Baltųjų rūmų pareigūnas sakė, kad Sasha pasiliko Vašingtone, nes ryte jos laukia mokyklos egzaminas.

Tačiau B.Obama kreipėsi į abi mergaites ir gyrė „dvi nuostabias jaunas moteris“, kuriomis jos tapo per aštuonerius šeimos gyvenimo Baltuosiuose rūmuose metus.

„Iš visko, ką esu nuveikęs per savo gyvenimą, labiausiai didžiuojuosi, kad esu jūsų tėtis“, – sakė prezidentas, o Malia, vilkinti juodos ir baltos spalvos suknelę, nubraukė kelias ašaras, apkabinta motinos.

„Esat protingos ir gražios, bet dar svarbiau, kad esi malonios, mąstančios ir kupinos aistros, – dukroms sakė B.Obama. – Ir ne vienerius metus trukusią buvimo dėmesio centre naštą nešėte labai lengvai.“

Galiausiai 55 metų prezidentas kreipėsi į viceprezidentą Joe Bideną, kurį kartu su jo žmona Jill vadino savo antrąja šeima. Šis pareiškimas išprovokavo dar vienas atsistojusių klausytojų ovacijas.

„Buvai pirmasis mano pasirinkimas, kurį priėmiau tapęs (Demokratų partijos) kandidatu – ir (šis pasirinkimas) buvo visų geriausias, – B.Obama sakė J.Bidenui. – Ne tik dėl to, kad buvai puikus viceprezidentas, bet ir todėl, kad aš papildomai įgijau brolį.“

Prezidentui baigus kalbą, visi trys Obamos išėjo į sceną ir šiltai apsikabino.

bnss

2017-01-11 11:37


Komentarai

  • Ritasi žemyn 2017-01-11 16:40

    Neįtikėtina, kiek žemai krito JAV, prezidentu išsirinkusi moterų graibaliotoją, neįgaliųjų niekintoją. Po taktiško, protingo Obamos ir jo elegantiškos žmonos Trumpo dvasios skurdumo neuždengs jokie milijardai.