Aukštaitijos Verslas

Nenuilstantis režisierius


Vyriausias amžiumi kino režisierius pasaulyje – 104-uosius metus įpusėjęs portugalas Manuelis de Oliveira nė nemano ilsėtis ir toliau kuria filmus.

Neseniai garbusis režisierius baigė filmuoti vaidybinę kino juostą „Gebo ir šešėlis“ su pasaulinio garso aktorėmis Klaudija Kardinale ir Žana Moro, kurios atliko pagrindinius vaidmenis. Šio filmo pasaulinė premjera numatoma šių metų Venecijos kino festivalyje.

Nelaukdamas premjeros energijos nestokojantis kino kūrėjas jau imasi kito filmo darbiniu pavadinimu „Velnio bažnyčia“. Tai bus bendra Portugalijos ir Brazilijos kino produkcija, kurioje pagrindinį vaidmenį kurs legendinė brazilų kino ir televizijos aktorė 82 metų Fernanda Montenegro.

M. de Oliveira yra sukūręs per tris dešimtis ilgo metražo vaidybinių kino filmų, o pertraukose tarp jų – keliasdešimt dokumentinių ir trumpo metražo juostų.

Daugelyje režisieriaus filmų vaidina M. de Oliveiros vaikaitis aktorius Rikardas Trepa, prieš keletą metų viešėjęs Lietuvoje ir pristatęs savo senelio filmų retrospektyvą bei 2010 metais sukurtą filmą „Keistas Andželikos atvejis“.

ELTOS INF.

2012-07-21 11:24