Aukštaitijos Verslas

Palanga sunkiai sutalpina poilsiautojus


Pajūryje įsivyravus saulėtiems ir šiltiems orams atvykstančiųjų į kurortą srautai išaugo akivaizdžiai, todėl miesto turizmo informacijos centras (TIC) pataria pasirūpinti nakvynės vietomis iš anksto.

Pasak TIC direktorės Alos Valužienės, tendencija, kuomet eilė prie šio centro durų nusidriekia nuo ankstyvo ryto, pastebima nuo pirmadienio.

“Kasdien sulaukiame keliasdešimties prašymų rasti nakvynę, aš jau neskaičiuoju tų, kurie tokios pagalbos teiraujasi telefonu”, – sakė ji.

Norėdami padėti nakvynės besiteiraujančiam Palangos svečiui TIC darbuotojai kaskart užtrunka maždaug pusvalandį, nes laisvų vietų viešbučiai bei miestiečiai, teikiantys privataus apgyvendinimo paslaugas, gali pasiūlyti nedaug.

“Šiuo metu užimta maždaug 95 proc. viešbučių vietų”, – teigė A. Valužienė.

Ilgai šiltų orų laukę kurorto verslininkai džiaugiasi – pagaliau saulė į Palangą priviliojo minias poilsiautojų. Pasak kurorto Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovės Giedrės Kvedaravičienės, šiuo metu svečių Palangoje yra daugiau, nei įprastai sulaukiama liepą. Tokią išvadą, pasak asociacijos vadovės, galima daryti ne tik vertinant gerokai išaugusį viešbučių vietų užimtumą, bet ir pasivaikščiojus po kurorto centrą.

Norintieji apsistoti privačiame sektoriuje taip pat turi apsišarvuoti kantrybe – laisvų vietų yra, tačiau nedaug. Privataus apgyvendinimo paslaugas teikiančios organizacijos “Svetingas šeimininkas” vadovė Irena Švanienė pripažino, jog atšilus orams svečių skaičius kurorte gerokai išaugo.

“Juk ir plika akimi matyti, kad mieste gerokai padaugėjo poilsiautojų”, – kalbėjo I. Švanienė.

Iš anksto nerezervavę nakvynės vietų į Palangą važiuoja ne tik lietuviai – sulaukiama ir užsieniečių. Nemažai svečių į Palangą atvyksta ir iš aplinkinių miestų. Jie praleidžia čia dieną, o vakare važiuoja namo.

Vasaros sezono įsibėgėjimą pajuto ir miesto tvarkytojai. Pasak UAB “Palangos komunalinis ūkis” direktoriaus Konstantino Skieraus, iš Palangos kasdien išvežama dvigubai daugiau šiukšlių nei birželį – maždaug 150 tonų.

“Tačiau pastebėjome, kad kurorto kontingentas kultūringas – atvažiavę vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonės neteršia viešųjų erdvių, naudojasi šiukšlių dėžėmis”, – sakė K. Skierus.

ELTOS INF.

2012-07-25 15:42