Aukštaitijos Verslas

Princas Viljamas ragina saugoti raganosius


Didžiosios Britanijos princas Viljamas (William) ragina imtis veiksmų ir užkirsti kelią nelegaliai prekybai raganosių ragais, įspėdamas, kad gyvūnai žudomi tokiu greičiu, kad jie gali greitai išnykti, skelbia BBC.

“Kartu su drambliais tai yra dvi labiausiai pasaulyje brakonierių mėgstamos gyvūnų rūšys, – sakė princas Viljamas. – Jeigu mes nieko nedarysime, tai bus tragiška netektis kiekvienam”.

Brakonieriai Afrikoje nužudo daugiau raganosių nei bet kada anksčiau, įspėja gamtosaugininkai. Juodojoje rinkoje kilogramas raganosių ragų kainuoja iki 60 tūkst. JAV dolerių.

Praktika, kuria vadovaujamasi iki šiol, kenkia pastangoms stabilizuoti baltųjų ir juodųjų raganosių populiaciją. Užfiksuota, kad Afrikoje abiejų rūšių raganosių yra 18 tūkst., informavo Pasaulio gamtos fondas. Organizacijos teigimu, nors raganosiai yra ant išnykimo ribos, vis dėlto kasmet jų nušaunama šimtai.

Didžiausia paklausa yra Azijos rinkoje, kur žmonės tiki, kad susmulkinti raganosių ragai gali išgydyti tokias ligas kaip vėžys, nors moksliškai tai nėra pagrįsta.

ELTOS INF.

2012-06-20 11:30