Aukštaitijos Verslas

Teisman už greitas studijas


Vienas studentas vokietis bakalauro ir magistro studijas baigė vos per 20 mėnesių. Dėl negautų pajamų Vokietijos universitetas padavė jį į teismą.

Ekonomikos ir vadybos mokykla Esene prašo teismo įpareigoti buvusį studentą – 22 metų Marcelį Polą sumokėti 3 tūkst. eurų po to, kai jis studijas baigė per tris semestrus, o ne per 11, kaip įprasta.

„Kai gavau ieškinį, pagalvojau, kad tai negali būti tiesa. Pasiekimai turi būti ko nors verti“, – laikraščiui „Bild“ sakė M.Polas.

Jis studijas pagreitintai baigė pasiskirstydamas paskaitas su dviem draugais, o tuomet pasidalindavo konspektais. Tuo pat metu jis atliko stažuotę banke.

„Negavome jokių nuolaidų, o savo planą iš anksto suderinome su mokyklos vadovybe“, – tvirtino M.Polas.

„Mes visada pasisakome prieš lėtai besimokančius studentus. Tačiau kai kas nors paskuba ir baigia studijas anksčiau, staiga jam tenka susimokėti. Tai negali būti teisinga“, – kalbėjo jo advokatas Bernardas Krasas.

Tačiau mokykla aiškina, kad jų prašomas mokestis – kaina už visas studijas, nepriklausomai nuo to, kiek ilgai jos trunka. Tačiau jei taip yra iš tiesų, neaišku, kodėl teisme ji reikalauja tik dalies mokesčio už 11 semestrų.

„Nenorime komentuoti bylos, kol ji nepasiekė teismo“, – teigė universiteto atstovas.

„TheLocal.de.“ INF.

2012-07-10 08:35