Aukštaitijos Verslas

J.Miltinio teatrui pamaina – be panevėžiečių


Muzikos ir teatro akademija rengs aktorius J.Miltinio dramos teatrui. Iš 250-ies stojusiųjų į akademiją seniausiam Panevėžio teatrui atrinktas 14-os būsimųjų aktorių kursas „Vaidyba II“.

Tarp atrinktųjų vietinių nėra

Pasak teatro direktoriaus Romualdo Vikšraičio, dėl pjesių įvairovės teatrui reikalingi įvairaus plano, tipažo ir amžiaus aktoriai, o į jaunus ir motyvuotus studentus dedamos didelės viltys

„Teatras gyvas tuo, ką atneša nauja prigimtis, tai yra nauja jėga, vardas ir veidas. Tik stipri teatrinė prigimtis pasauliui duoda scenoje V.Šekspyrą, Moljerą, K.Sają, Justiną Marcinkevičių“, – teigė R.Vikšraitis.

Tarp atrinktųjų dirbti J.Miltinio teatre – jaunuoliai iš Kauno, Vilniaus, Elektrėnų, Joniškio, Kretingalės, Palangos, tačiau nėra nė vieno panevėžiečio.

Pasak R.Vikšraičio, dar nenuspręsta, kas vadovaus būsimųjų Panevėžio aktorių kursui. Manoma jį patikėti aktoriui Sauliui Bareikiui.

Profesionalus pedagogas, lektoriaus statusą turintis R.Vikšraitis teigia šio darbo nesiimsiantis dėl didelio užimtumo.

Pažadėti neturi ko

Būsimųjų aktorių studijos prasidės Vilniuje. Kada jaunuoliai bus pakviesti vaidinti Panevėžio scenoje, teatro administracija nesiima prognozuoti. Taip pat dar nežinia, ar baigę studijas jie papildys J.Miltinio teatro aktorių gretas – studentai neįsipareigoja dirbti Panevėžyje.

„Kol kas nė pats teatras nieko negali pasiūlyti jaunuoliams. Jie dar tik skleisis. Gal išryškės  talentai, ir juos graibstys visi teatrai, o gal pasirodys, kad ne visi įstojusieji tinkami tam darbui. Laikas parodys, ką galėsime jaunuoliams pasiūlyti ir ar verta bus siūlyti“, – teigė J.Miltinio teatro atstovė spaudai Gertrūda Rinkūnienė.

J.Miltinio teatro prašymui specialiai Panevėžiui rengti aktorių kursą pritarė ne tik Muzikos ir teatro akademija, bet ir miesto vadovai. R.Vikšraičio idėją palaikęs Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius netgi kreipėsi į Kultūros ministeriją, tačiau vietoje palaikymo sulaukė ministro siūlymo skandalais išgarsėjusį teatrą perimti Savivaldybei.

Vizijose – anšlaginis miuziklas

Pasak R.Vikšraičio, teatro kolektyvas supranta būtinybę prisikviesti jaunų aktorių, tačiau senbuvių reakcija buvusi įvairi. Atsirado abejojančiųjų tokia perspektyva.

„Nė vienas aktorius, savo darbu pasiekęs ir sukūręs tikrai gerų vaidmenų, neprotestuoja ir supranta, kad teatrui reikia jaunų žmonių“, – teigė R.Vikšraitis.

Teatras puoselėja viziją pasikviesti į Panevėžį muzikalius jaunuosius aktorius ir atgaivinti miuziklą pagal K.Sajos „Devynbėdžius“. Jis J.Miltinio teatre gyvavo ilgą ir šlovingą laikotarpį.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ, sekunde.lt

2012-08-14 08:38


Komentarai (2)

  • Turit vilčių? 2012-08-16 13:38

    Įstojusieji tikisi dirbti didesniuose miestuose, kur iš tokios specialybės dar yra šansų pragyventi. Panevėžy – nebent turi rėmėjų…

  • daktaras 2012-08-15 21:47

    kas dar nesuprato , kad Viksraitis LIGONIS, galite uzsiregistruoti teatro kasoje