Aukštaitijos Verslas

Rusų aktorė vedžios klasikos labirintais


Mėgstamą darbą galima dirbti ir per atostogas. Būtent taip daro šiuo metu Panevėžio rajone pas gimines viešinti maskvietė, nusipelniusi Rusijos kultūros darbuotoja Jelena Corn.

Daugiau kaip 30 metų meno pasaulyje besisukanti moteris pirmadienį 18 valandą  teatre „Menas“ surengs nemokamą pasirodymą – vieno aktoriaus teatro spektaklį pagal Nikolajaus Gogolio kūrybą.

J.Corn parodys kartu su bičiule, Rusijoje žinoma režisiere Liudmila Cukasova parengtą programą „Reikia mylėti Rusiją“.
Pusantros valandos trukmės spektaklio metu J.Corn skaitys ir vaidins ištraukas iš garsiojo N.Gogolio kūrinio „Mirusios sielos“ bei  knygos „Parinktosios vietos iš susirašinėjimo su draugais“.

Pasak  viešnios, 1842-aisiais parašytas romanas „Mirusios sielos“ yra unikalus kūrinys, kuriame gvildenamos ir mūsų laikams aktualios temos.

Pagrindinis veikėjas  Čičikovas važinėja po Rusijos dvarus ir perka iš jų savininkų mirusių baudžiauninkų sąrašus. Čičikovo sandėriai simbolizuoja baudžiavinės Rusijos visuomenės išsigimimą, sumaterialėjimą.

Kūrinyje „Parinktosios vietos iš susirašinėjimo su draugais“ rašytojas skatina kurti atsakingą visuomenę, atsigręžti į Dievą.

J.Corn pasakojo su L.Cukasova parengusios 7 programas pagal rusų klasikų kūrybą. Panevėžiečiams ji nori parodyti vieną iš solidžiausių.

„Noriu dar kartą priminti, kokia turtinga ir graži rusų klasika, noriu, kad žmonės daugiau skaitytų. Žinau, kad yra daug lietuvių, kuriems ji patinka. Labai džiaugiuosi, kad galėsiu panevėžiečiams dovanoti spektaklį. Vaidinti man ne darbas, o malonumas“, – kalbėjo ji.

Likus kelioms dienoms iki spektaklio J.Corn teatro „Menas“ darbuotojų paprašė jai parodyti sceną.Pasak aktorės, svarbu žinoti, kokia joje akustika, koks apšvietimas.

Pernai vasarą J.Corn buvo atvežusi spektaklį pagal Antono Čechovo kūrybą. Jį rodė Panevėžio G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekos salėje.

Šiltai priimta panevėžiečių ji nusprendė, kad ir šiemet neatvyks tuščiomis.

J.Corn pasakojo, kad 28 metus šoko Maksvos didžiajame operos ir baleto teatre. Išėjusi į kūrybinę pensiją ji pasinėrė į dramą. Šiuo metu talkina Maksvos „Luna“ teatro vadovui Sergejui Prochanovui.

Paklausta apie amžių, moteris diplomatiškai išsisuka nuo atsakymo, tačiau neslepia savo jaunatviško akių spindesio paslapties.
„Reikia mylėti gyvenimą“, – juokiasi rusė.

Inga SMALSKIENĖ, Sekunde.lt

2012-08-10 10:41