Aukštaitijos Verslas

Muzikinis stebuklas iš orkestrantų širdžių


Kalėdiniu laikotarpiu žmonės vieni kitus stengiasi apgaubti gerumu ir šiluma. Savo gerbėjų bei muzikos mylėtojų nepamiršo ir Panevėžio rajono vario dūdų orkestras „Aukštyn“. Net du kartus „Aukso paukšte“ apdovanotas kolektyvas šventinę dovaną įteiks kartu su Lietuvos kariuomenės orkestro solistų grupe. Gruodžio 18 d. 16 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje šie kolektyvai sukurs tikrą kalėdinę muzikos šventę.

_aukstyn

Koncerte bus atliekamas austrų pianisto ir kompozitoriaus Frydricho Guldos, garsėjusio tiek klasikinės, tiek džiazo muzikos kūryba ir improvizacijomis, 1980 metais sukurtas koncertas violončelei ir pučiamųjų instrumentų orkestrui.

Žinovai teigia, kad koncerto dalys jungia džiazą, menuetą, roką, polkos elementus ir maršą. Kūrinyje yra „a cadenza“ fragmentų, reikalaujančių ypatingo atlikėjų meistriškumo improvizuojant. Koncertą violončelei ir pučiamųjų orkestrui yra grojęs ne vienas užsienio violončelininkas. Tai išskirtinis ir ne itin dažnai skambantis koncertas, kuris užburia ne tik muzikos žinovus.

Lietuvos scenoje pirmą kartą šį koncertą atliko Povilas Jacunskas, jį klausytojai išgirs ir Panevėžio miesto dailės galerijoje. Povilas Jacunskas – neabejotinai vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos violončelininkų, daugkartinis įvairių Lietuvos ir tarptautinių konkursų laimėtojas ir prizininkas.

Koncerto organizatorius, kolektyvo „Aukštyn“ vadovas Remigijus Vilys džiaugėsi, kad Panevėžio rajono gyventojams ir panevėžiečiams galės padovanoti unikalų muzikinį renginį.

„Tiesą pasakius, netikėjau, kad kada nors šis kūrinys skambės pas mus. Aš pats gal dešimtmetį laukiau progos koncertą išgirsti atliekamą gyvai. Sudėtingiausia tai, kad kūrinio partitūrų neįmanoma įsigyti, jos nuomojamos ir tik trumpam laikui. Tad įvertinus koncerto sudėtingumą, atlikėjų virtuoziškumą ir visas kitas detales, kurios turi susidėti į vieną, kad kūrinį būtų galima atlikti, – aš manau, kad Kalėdų stebuklas jau įvyko“, – sakė R. Vilys.

Varinių dūdų orkestras „Aukštyn“ susikūrė 2007 metais ir yra Panevėžio rajono, Aukštaitijos, o dabar ir jau visos Lietuvos jaunųjų atlikėjų ,,jungtinės pajėgos“. Šio meno kolektyvo dalyvių amžius vyrauja nuo 9 iki 35 metų.

„Aukštyn“ aktyviai koncertuoja, dalyvauja įvairiuose konkursuose ir kultūriniuose projektuose Lietuvoje, Baltijos šalyse ir Europoje. Orkestras yra pelnęs ne vieną prestižinį apdovanojimą, iš jų – Rybnik tarptautinio konkurso pagrindinis prizas (2015 m. Lenkija), Freiburgo Europos brass band konkurso geriausios Europos solistės nominacija orkestro solistei Indrei Jonaitytei (2015 m. Vokietija).

Orkestras „Aukštyn“ bendradarbiauja su kompozitoriais (visi jie lankėsi Panevėžyje) Kaziu Daugėla, Tadu Šileika, Rimantu Giedraičiu, Valdu Stanaičiu, Tauru Adomavičiumi, Janu de Hanu (Olandija), Filipu Sparku (Jungtinė Katalystė), Janu Van der Rostu (Belgija), Oliveriu Vaespiu (Šveicarija), Magnusu Hylanderiu (Švedija) ir kitais.

Pradžiugins gerbėjus. Panevėžio rajono vario dūdų orkestro „Aukštyn“ vadovas R. Vilys būsimą koncertą vadina Kalėdų stebuklu. Organizatorių nuotr.

„Sekundės“ inf.

2016-12-15 12:56