Aukštaitijos Verslas

Pačių brangiausių kavos rūšių pasaulyje dešimtukas


ao_jmxtduue-christian-joudrey-2Kava yra laikoma vienu iš labiausiai tonizuojančių gėrimų. Kavą geria įvairiausio amžiaus žmonės, ypač tie, kurie nori gauti šiek tiek papildomos energijos. Taip pat kava yra daugelio pasaulio šalių gana gausiai gaminamas produktas. Šiais laikais kavos yra įvairiausių rūšių, jos skiriasi savo kokybe ir skoniu. Vis dėlto tai ne vienintelės savybės, atskiriančios kavos rūšis vieną nuo kitos. Labiausiai skiriasi kaina, kurią turi mokėti, kad galėtum pasimėgauti tam tikros rūšies kava. Štai pačių brangiausių kavos rūšių pasaulyje dešimtukas:

10.„Coffee Jauco Selecto AA“ (kilmės šalis – Puerto Rikas) – 24 JAV doleriai už svarą ( 1 svaras= 453,6 g). Švelnus šios kavos aromatas ir nuostabus skonis yra tai, dėl ko kavos mylėtojai, ypač turintys pinigų, tiesiog eina iš proto. Kavos populiarumas labai išaugo, nes šia kava gali mėgautis ne tik tie, kurie gyvena pačiame Puerto Rike, bet ir viso pasaulio kavos gurmanai.

9.„Starbucks Rwanda Blue Bourbon“ (kilmės šalis – Ruanda) – 24 JAV doleriai už svarą. „Starbucks Rwanda Blue Bourbon“ yra pupelių rūšis, randama miesteliuose Gatare ir Karengara, Ruandoje. „Starbucks“ kompanija šią idėją pristatė šaliai tada, kai apsilankė čia 2004 metais. Šiais laikais galima pastebėti, kad ši kavos pupelių rūšis Ruandoje yra auginama labai gausiai.

8.„Hawaiian Kona Coffee“ ( kilmės šalis – JAV, Havajai) – 34 JAV doleriai už svarą. Šios kavos pupelės yra auginamos Mauna Loa ir Hualalai šlaituose, pietiniame Kona ir šiauriniame Kona rajone, Havajuose. Ši kava garsėja savo raminamu skoniu.

kwvxcmyb9so-maria-fernanda-gonzalez7.„Los Planes“ ( kilmės šalis – Salvadoras) – 40 JAV dolerių už svarą. „Los Planes“ kavos pupelių rūšis yra auginama Citaloje, Salvadore. Tarptautiniame kavos kokybės konkurse „Cup of Excellence“ ( liet. „Puodelis tobulybės“ ) ši kava laimėjo antrąją vietą. Galbūt ši kava gali pasirodyti brangoka, bet ji gali pakeisti jūsų supratimą apie tai, kaip kava turėtų būti iš tikrųjų gaminama.

6.„Blue Mountain“ (kilmės šalis – Jamaika) – 49 JAV doleriai už svarą. Ši kava yra auginama Jamaikos Mėlynuosiuose kalnuose. Ši kava garsėja tuo, jog yra nekarti ir itin švelnaus skonio. Pastaraisiais dešimtmečiais ši kavos rūšis įgijo gerą reputaciją, tai padėjo jai tapti labai stipriai geidžiamu produktu, nors ir šios kavos kaina yra labai didelė.

5.„Fazenda Santa Ines“ (kilmės šalis – Brazilija) – 50 JAV dolerių už svarą. Ši kava yra kilusi iš Brazilijos, Minas Gerais valstijos, kur yra auginama ir veisiama. Kavos auginimo procesas yra natūralus, jokios automatizuotos priemonės nenaudojamos. Jeigu paklaustumėte šios kavos ragavusių žmonių, koks yra jos skonis, jie atsakytų, kad ši kava primena uogų saldumą ir karamelę.

4.„El Injerto“ (kilmės šalis – Gvatemala) – 50 JAV dolerių už svarą. 2006 metais ši kava laimėjo jau minėtą „Cup of Excellence“ konkursą. Ši kava yra kilusi iš Huehuetenango miesto vakarų Gvatemaloje.

3.„St. Helena Coffee Company‘s Island“ (kilmės šalis – Šv. Elenos sala) – 79 JAV doleriai už svarą. Ši sala yra 1200 mylių nutolusi nuo Afrikos kranto. Kava tapo populiari tik Napoleono Bonaparto dėka, nes jam ši kavos rūšis labai patiko ir jis nusprendė pasisėti šios kavos sėklų būtent šioje saloje.

2.„Hacienda La Esmeralda“ (kilmės šalis – Panama) – 104 JAV doleriai už svarą. Viso pasaulio žmonės dievina šią kavą dėl jos unikalaus skonio. Ši kava yra gausiausiai auginama senų guavos medžių šešėliuose.

1.„Luwak Coffee“ (kilmės šalis – Indonezija) – 160 JAV dolerių už svarą. Ši kava yra gaminama labai neįprastai. Ši kavos rūšis yra gaminama iš pupelių, kurias buvo prarijęs gyvūnas, vadinamas palminiu musangu arba luvaku. Pupelės yra šio gyvūno praryjamos, pašalinamos kartu su išmatomis, tuomet atrenkamos ir apdorojamos.

logo

2017-01-09 15:02