Aukštaitijos Verslas

Balsavimas dėl atominės elektrinės suskaldė opoziciją


Seime vykęs balsavimas dėl naujos atominės elektrinės sukiršino anksčiau bendradarbiavimą deklaravusias opozicines jėgas – socialdemokratus ir “darbiečius”.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos teigimu, po šios dienos politinio spektaklio Seimo posėdžių salėje balsuojant dėl atominės elektrinės projekto opozicinių partijų pasirašytas korektiško bendradarbiavimo per rinkimų kampaniją susitarimas netenka prasmės.

“Tenka apgailestauti, kad išsiskyrė mūsų ir “darbiečių” požiūris į patį svarbiausią Lietuvai klausimą – naujos atominės elektrinės statybos projektą, kuris, mūsų požiūriu, įklampins Lietuvą į dar didesnes skolas”, – sako Seimo opozicijos lyderis, Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pasak jo, socialdemokratai siūlė valdantiesiems palaukti referendumo rezultatų ir atsižvelgti į Lietuvos žmonių nuomonę, tuo tarpu Darbo partijos frakcijos atstovai palaikė valdančiųjų poziciją projektą Seime prastumti “buldozerio principu”.

“Natūralu, kad susitarę dėl korektiškos rinkimų kampanijos ir galimo bendradarbiavimo po rinkimų mes jau dabar tikėjomės pozicijų derinimo tarp visų susitarimą pasirašiusių partijų, todėl toks netikėtas “darbiečių” palankumas valdančiųjų stumiamam projektui sukelia dvejonių, ar kolegos nežaidžia dvigubo žaidimo”, – svarstė A. Butkevičius.

Pasak jo, socialdemokratams nėra priimtini tokie politiniai žaidimai, todėl, patys pasiūlę pasirašyti susitarimą dėl korektiškos rinkimų kampanijos, pareiškia, kad susitarimas netenka galios. Nepaisant susiklosčiusių aplinkybių, didžiausia Seimo opozicinė frakcija siūlo politiniams oponentams laikytis garbingos politinės kovos taisyklių, o priimant sprendimus galvoti apie šalies ir jos žmonių gerovę.

Tuo tarpu Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas teigia, kad socialdemokratų sprendimas nutraukti opozicinių partijų susitarimą dėl bendradarbiavimo po to, kai “darbiečiai” palaikė Visagino atominės elektrinės (AE) projektavimo darbų pradžią, rodo šios politinės jėgos nebrandumą ir nesugebėjimą konstruktyviai bendradarbiauti. V. Uspaskichas pastebi, kad bendri, ilgalaikiai ir visai šaliai svarbūs energetiniai projektai neturi nieko bendro su rinkimų kovomis ir politiniais žaidimais.

Anot Darbo partijos pirmininko, pasirašytas susitarimas lietė korektišką ir padorų elgesį rinkimų metu, tačiau pačių socialdemokratų elgesys parodė, kad jie nėra pasiruošę tvarkingai, korektiškai ir padoriai, nesimėtant purvu vykdyti rinkimų programos.

“Socialdemokratams nevalia nurodinėti Seimo Darbo partijos frakcijai, kaip ji turėtų elgtis balsuodama Seime. Panašu, kad spekuliuodami valstybės interesais ir žmonių emocijomis iš tikrųjų socialdemokratai siekia užmaskuoti savo neveiklumą šioje situacijoje”, – teigia V. Uspaskichas.

Anot Darbo partijos pirmininko, socialdemokratai, nesugebėję Visagino AE projekto svarstyme užimti konstruktyvios, valstybiškos pozicijos, pradėjo žaisti nešvarius politinius žaidimus, kurie kėlė grėsmę visai valstybei.

“Darbo partijos dėka į AE įstatymą buvo įtraukti aiškūs, suprantami ir efektyvūs saugikliai, padėsiantys apsaugoti žmones nuo neapgalvotų ir skubotų sprendimų ir suteikiantys galimybę apsispręsti dėl AE statybų tik tada, kai bus paviešinta visa informacija apie šį projektą. Tuo tarpu socialdemokratai nesurengė jokios diskusijos, nepateikė jokių pasiūlymų ir net neišsakė savo nuomonės ir pozicijos šiuo klausimu. Vienintelis darbas, kurį jie padarė – apkaltino tuos, kurie pažiūrėjo į naujosios AE projektą atsakingai ir valstybiškai. Tai rodo, kad ši parlamentinė partija nesugeba suvokti visai valstybei svarbiausių klausimų aktualumo”, – sako V. Uspaskichas.

Darbo partijos lyderis pabrėžia, kad šiandien įvykęs balsavimas jokiu būdu nepaneigia referendumo dėl AE idėjos ir iniciatyvos.

“Būtent dėl to, kad šiandien Seimas pritarė “darbiečių” pasiūlytoms pataisoms, tuo metu, kai turės įvykti referendumas dėl AE, visuomenė ir Seimo nariai turės žymiai daugiau informacijos apie elektrinę nei turi dabar. Ir tik tuomet, kai bus atsakyta į visus klausimus ir bus aiškūs referendumo rezultatai, Seimas priims galutinį sprendimą dėl Visagino AE statybų. Šios dienos sprendimas visiems laikams užkirs kelią spekuliavimui dėl AE. Tada, kai bus paruoštas AE projektas, visiems bus aišku, reikės naujos AE Lietuvai ar ne, naudingas šis projektas bus mūsų šaliai ar ne – tada ir pasibaigs visos valstybei nenaudingos spekuliacijos”, – pabrėžia Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys V. Uspaskichas.

ELTA

2012-06-21 15:39


Komentarai

  • Tikrai, 2012-08-15 22:51

    Jei atominės nebūtų, Lietuva iš el. energijos pardavėjo, liktų tik pirkėju. Rimti ekonomistai supranta, kad prekybosd su užsieniu saldo turi būti teigiamas. Sklaitytojas pakankamai protingas, kad tai suprastų.