Aukštaitijos Verslas

Buvusiems savininkams žemė galėtų būti grąžinta sumažinus valstybinių pastatų sklypus


Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma kreipėsi į Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių dėl vis dar negrąžinamos žemės teisėtiems jos savininkams Vilniuje, Kaune ir Palangoje, nors ir skelbiama, kad visoje Lietuvoje šis procesas jau baigtas.

„Nors šalyje nuosavybės teisių į žemę atkūrimo procesas iš esmės baigtas, to negalime pasakyti apie Vilnių, Kauną ir Palangą. Iki šiol sulaukiame buvusių savininkų ar jų įpėdinių skundų, kad minėtuose miestuose nuosavybės teisių į žemę atkūrimas nėra išspręstas. Savivaldybių atsakymuose nurodoma svarbiausia priežastis – trūksta laisvos, valstybei priklausančios žemės”, – rašo Premjerui parlamentaras.

J. Razma viena iš išeičių siūlo Vyriausybei inicijuoti valstybės institucijų, valstybės kontroliuojamų įmonių, viešosioms įstaigų pastatams priskirtų sklypų peržiūrėjimą ir, kur yra galimybė, jų sumažinimą.

„Jei pasiūlymas būtų priimtinas, siūlau parengiamojo darbo nepatikėti kiekvienai žinybai, o sudaryti šiam klausimui spręsti atskirą struktūrą. Priešingu atveju, manau, kiekviena žinyba karštai įrodinėtų, kad jų pastatams verkiant reikia dabartinio dydžio sklypų”, – teigia TS-LKD frakcijos seniūnas.

Parlamentaras taip pat rekomenduoja įvertinti, ar tikslinga pardavinėti Valstybės turto fondui ir Turto bankui perduotus menkaverčius pastatus su jiems priskirta žeme. Gal kai kuriais atvejais, siekiant kuo greitesnio ir sąžiningesnio atsiskaitymo su buvusiais savininkais, minėtus menkaverčius pastatus reikėtų nurašyti, o sklypus perduoti savivaldybėms buvusių žemės savininkų nuosavybės teisių atkūrimui natūra ar lygiaverte natūra.

ELTA

2012-07-10 16:40