Aukštaitijos Verslas

N.Venckienė: tai siekis susidoroti su manimi


Seimo laikinajai tyrimo komisijai ketvirtadienį liudijusi Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Neringa Venckienė generalinio prokuroro kreipimąsi į Seimą dėl jos teisinės neliečiamybės panaikinimo vertina kaip siekį susidoroti su ja.

“Manau, kad tai paprasčiausia yra siekis susidoroti su manimi, ten nėra nei nusikaltimų, nei jokių nusižengimų, pavyzdžiui, kalbant apie teisėjų įžeidimą, tai netgi neišreikalauta videomedžiagos, į kokį klausimą aš atsakiau. Iš bendro konteksto vienas sakinys ištrauktas ir rodo, kaip buvo padaryta nusikalstama veika”, – ketvirtadienį žurnalistams sakė N. Venckienė.

Pasak jos, Seimui nėra pateiktas ir videoįrašas apie gegužės 17 d. vykdytą teismo sprendimą. “Aš manau, jeigu žurnalistai ir Seimo nariai peržiūrėtų tą videoįrašą, tai būtų akivaizdu, kad tą prievartą naudojo Vaicekauskienė, policijos pareigūnai, Stankūnaitė, Černiauskas ir Vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotojos, ir ta prievarta buvo naudojama mergaitės atžvilgiu ir lygiai taip pat mano atžvilgiu”, – sakė teisėja.

Ji taip pat nesutinka su kaltinimu, esą sužalojo policijos pareigūną.”Kalbant apie kitą kaltinimą, kur aš neva sužalojau policijos pareigūną, tai reikia atkreipti dėmesį, kad tas pareigūnas yra pasaulio sambo vicečempionas. Man atrodo, kad ta aplinkybė viską pasako. Iki šios dienos jam jokie sužalojimai nėra nustatyti ir Seimui tai patvirtinančių duomenų apskritai nepateikta”, – Seime kalbinta žurnalistams sakė N. Venckienė.

Ji atmeta kaltinimus ir dėl teismo sprendimo nevykdymo. “Civilinio proceso kodekse yra aiškiai pasakyta, kad prievarta mažamečio atžvilgiu yra negalima. Tai niekas absoliučiai ir aš, lygiai taip pat, vaiko globėja, neturiu teisės naudoti prievartos vaiko atžvilgiu. Tai kitaip, kaip nenaudojant prievartos, aš neturėjau galimybių perduoti mergaitę Stankūnaitei. Taip, teisingai, prievartos vaikui aš tikrai nenaudojau”, – tvirtino teisėja.

Ji pabrėžė, kad Laimutė Stankūnaitė nenorėjo bendrauti su mergaite. “Stankūnaitės elgesys rodė, kad ji su mergaite nei siekia bendrauti, nei nori ją matyti, nei bendravo “skype”, absoliučiai jokio bendravimo. Ir po to atėjo ir prievarta tą mergaitę ištempė…”, – tvirtino N. Venckienė.

Paklausta apie tai, koks įspūdis jai susidarė po apsilankymo Seimo komisijoje, ar ją politikai palaiko, N. Venckienė sakė: “Iš tikrųjų man tas palaikymas tai nėra toks svarbus. Aš žinau, kas čia atsitikę, kad mergaitė buvo seksualiai išnaudota, mano brolis nužudytas, o man, kuri 4 metus kovojo, paprasčiausia tos mergaitės ir brolio gaila”.

Pirmajame Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl sutikimo teisėją N. Venckienę patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę posėdyje buvo taip pat išklausyta Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Žydrūno Radišausko informacija.

Jis pristatė generalinio prokuroro kreipimąsi į Seimą, kuriame prašoma Seimo sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją N. Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę.

Panaikinti N. Venckienės imunitetą prašoma ikiteisminių tyrimų metu gavus duomenų apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.

Generalinės prokuratūros atstovas žurnalistams sakė, kad N. Venckienė įtariama padarius 5 galimas nusikalstamas veikas, už kurių padarymą paprastai numatoma iki 6 metų laisvės atėmimo bausmė, bet tai viena iš alternatyvių bausmių.

Ketvirtadienio komisijos posėdžiui pirmininkavo komisijos pirmininko pavaduotojas Stasys Šedbaras.

Komisija tęs darbą kitą savaitę, antradienį.

Gegužės 24 d. Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti teisėją N. Venckienę baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę.

Komisijai pavesta iki šių metų birželio 20 d. atlikti tyrimą.

ELTA

2012-06-07 16:39


Komentarai

  • lina 2012-06-08 09:45

    venskiene saunuole,as tik uz ja.