Aukštaitijos Verslas

Ragina ištirti informaciją apie galimą kyšininkavimą IAE


Seimo Socialdemokratų partijos frakcija ragina Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių ir energetikos ministrą Arvydą Sekmoką ištirti informaciją apie galimus korupcinius ryšius Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE).

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimas, kad JAV įmonė “Data Systems & Solutions” sutiko sumokėti 8,82 mln. JAV dolerių baudą, jog būtų panaikinti kaltinimai įmonei kyšininkavus užsakymams Ignalinos atominėje elektrinėje.

Pasak socialdemokratų, naujienų portale “Delfi” pasirodžiusi informacija verčia sunerimti.

“Teigiama, jog “Data Systems & Solutions” mokėjo kyšius Ignalinos AE pareigūnams, kad gautų sutartis paslaugoms elektrinei teikti. Siekus nuslėpti šią schemą, kyšiai buvo nukreipiami per kelis JAV ir užsienio subrangovus. Savo ruožtu subrangovai pakartotinai čekiais ar pervedimais atliko mokėjimus aukštas pareigas einantiems Ignalinos AE pareigūnams. Raginame Premjerą A. Kubilių ir energetikos ministrą A. Sekmoką skubiai ištirti informaciją apie galimus korupcinius ryšius ir informuoti apie tai Seimą”, – sako Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

Sekunde.lt

2012-06-19 13:02