Aukštaitijos Verslas

Seimo pavasario sesiją vertina labai blogai


Seimo opozicijos lyderis pasibaigusią Seimo pavasario sesiją įvertino kaip “labai blogą”.

“Galiu pasakyti, kad šitą sesiją vertinu labai blogai, nes pasibaigus ankstesnei sesijai buvo suteiktos didžiulės viltys ir politikams, ir visuomenei, kad prasidėjus ką tik pasibaigusiai sesijai bus pateikti svarbiausi Lietuvai energetiniai, strateginiai projektai. Aišku, jie buvo pateikti, bet buvo pateikti gegužės pabaigoje, nors buvo žadėta, kad jau kovo 10 d. Seimas, konkrečiai – komitetai, juos pradės svarstyti ir nebus taikoma ankstesnė “buldozerinė sistema” juos priimant. Tai yra didžiausia problema ir, galiu pasakyti, kad tos viltys, kurios buvo anksčiau suteiktos, jos visiškai nepasiteisino”, – trečiadienį interviu “Žinių radijui” sakė politikas.

A.Butkevičius sukritikavo energetinių įstatymų projektus, kurie, pasak jo, buvo parengti neatsakingai, iki galo neišdiskutuoti, o apskritai dabartinę valstybės valdymo situaciją jis pavadino chaosu.

Šeštadienį, tradiciškai sugiedoję himną, parlamentarai baigė kovo 10 d. prasidėjusią Seimo pavasario sesiją, primena ELTA.

Pavasario sesijoje parlamentarai susirinko į 56 plenarinius posėdžius, kuriuose priimta daugiau kaip 200 įstatymų, apie 70 nutarimų, 10 rezoliucijų.

Pavasario sesijoje ypatingas dėmesys buvo skirtas Lietuvos energetinės nepriklausomybės stiprinimo, verslui palankesnės aplinkos kūrimo, socialinio draudimo ir pensijų sistemos reformos, nedarbo mažinimo, viešųjų finansų stabilumo, skaidraus viešojo sektoriaus užtikrinimo, nacionalinio saugumo klausimams. Taip pat buvo priimti svarbūs sprendimai, susiję su Lietuvos naryste Europos Sąjungoje ir Konstitucinio Teismo nutarimų įgyvendinimu. Sesijoje buvo išklausytas Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas, Vyriausybės metinė veiklos ataskaita.

Seimo Pirmininkė I. Degutienė, vadovaudamasi Seimo statutu ir atsižvelgdama į 55 Seimo narių prašymą, šių metų liepos 16 d. šaukia Seimo neeilinę sesiją.

Seimo nariai jos darbotvarkėje siūlo numatyti tik vieną klausimą – Seimo nutarimo priėmimą “Dėl referendumo paskelbimo dėl atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje”.

Rudenį, rugsėjo 10 d., parlamentarai rinksis į paskutiniąją 2008-2012 m. Seimo kadencijos eilinę IX (rudens) sesiją.

Pagal Konstituciją, pavasario Seimo sesija prasideda kovo 10 d. ir baigiasi birželio 30 d.

ELTA

2012-07-04 13:10