Aukštaitijos Verslas

V.Vasiliauskas „Snoro“ bankrote laimėtojų nemato


Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, antrą kartą liudijęs “Snoro” žlugimo aplinkybes tiriančioje Seimo komisijoje, sako, kad laimėtojų “Snoro” bankroto situacijoje nėra.

“Laimėtojų šitoje situacijoje nėra. Tikrai niekas nėra laimėtojas – nei Lietuvos bankas, nei Lietuvos banko valdybos nariai, nei Vyriausybė. Kada bankas žlunga, visi tik pralaimi, išskyrus gal kai kuriuos asmenis, kurių, deja, Lietuvoje nėra”, – žurnalistams sakė V. Vasiliauskas.

Jo vertinimu, Seimo komisijos darbas buvo ir yra konstruktyvus. Lietuvos banko vadovas pakartojo, kad šitoje situacijoje ir dabar būtų daręs tą patį.

“Kokios bebūtų komisijos išvados, mano galva, sprendimas buvo vienintelis įmanomas. (….) Jeigu jūs paklaustumėte, ar būčiau daręs kažkaip kitaip, manau, kad kiekvienas atsakingas žmogus būtų daręs tą patį”, – teigė V. Vasiliauskas.

Jo nuomone, kuo greičiau turėtų susirinkti kreditorių susirinkimas, kad “pagaliau prasidėtų judesiai tolimesni, nes dabar viskas yra laukimo stadijoje, o tai kainuoja”.

Vieno iš pagrindinių buvusio “Snoro” akcininko Vladimiro Antonovo pasiūlymą raštu atsakyti į komisijos klausimus V. Vasiliauskas vertina “kaip gynybinę strategiją, kaip parodymą, kad jis nori bendradarbiauti”.

Lietuvos banko vadovo teigimu, jis iš tikrųjų turėjo daugybę progų atsakyti tiek į laikinojo administratoriaus, tiek į bankroto administratoriaus klausimus.

“Aš manau, kad jo, kaip ikiteisminio tyrimo dalyvio, pareiga yra visų pirma atsakinėti į prokurorų klausimus”, – teigė V. Vasiliauskas.

Kai kurie parlamentinės tyrimo komisijos nariai apgailestavo, kad nesulaukė išsamių atsakymų iš Lietuvos banko vadovo.

Žurnalistams pasiteiravus, ar atsakinėjo nuoširdžiai, V. Vasiliauskas sakė: “Nuoširdumas yra toks subjektyvus dalykas iš tikrųjų, aš esu įspėtas apie baudžiamąją atsakomybę, pasirašiau ir atsakiau. Širdies turbūt neišplėši ir neparodysi”.

Trečiadienį Seimo laikinoji tyrimo komisija baigė apklausas.

ELTA

2012-05-03 08:46