Aukštaitijos Verslas

Gėlynas ant vandens


gelynas ant vandensDekoratyvinį tvenkinį galima papuošti ne tik pakrančių arba vandens augalais. Ypač originali idėja – gėlynas ant vandens.

Bet koks  vandens telkinys – dirbtinis upeliukas, tvenkinys – papuošia sodą ir yra puiki poilsio oazė. Kad atliktų savo funkciją, jis turi būti ne tik gerai įrengtas, bet ir apipavidalintas. Želiantys pakrančių augalai ir byrančios žemės neretai pridaro rūpesčių – atliekos patenka į vandenį ir pūva. Dėl to vanduo užsiteršia, būna nebeskaidrus, murzinas, ima dvokti. O kur dar besiveisiantys įkyrūs vabzdžiai?!

Ką daryti? Kraštovaizdžio dizaineriai pataria dekoratyvinio vandens telkinio pakrantes formuoti iš akmenų, o kad neatrodytų nykiai, ant vandens įrengti gėlyną arba kelis gėlynus. Be abejo, šias kompozicijas galima derinti su netoli kranto augančiais augalais.

Gėlyno ant vandens privalumai:

  • Paprasta pasidaryti;
  • Ekonomiška;
  • Galimybė bet kada pakeisti;
  • Galimybė naudoti įvairius augalus, ne tik mėgstančiuosius drėgmę;
  • Universalumas – galima auginti ne tik gėles, bet ir daržoves, prieskonines žoleles.

Tokį originalų gėlyną galima pasidaryti ir stacionarų (pritvirtintą), ir plaukiojantį. Be to, jis gaminamas iš įvairių medžiagų. Tai gali būti net ekonomiškas variantas – padarytas iš turimų medžiagų, nebereikalingų indų.

Konstrukcija turi būti lengva ir laikytis ant vandens, todėl jai sukonstruoti ypač tinka plastikas, pavyzdžiui, suriestas ir sutvirtintas plastikinis vamzdis; dugnas iš tiesios plastikinės plokštės. Iš plastiko plokščių galima padaryti ir visą konstrukciją. Taip pat galima naudoti įvairius nedidelius plastikinius indus, butelius nuo mineralinio vandens.

Į paruoštą indą pilamas gruntas ir susodinami augalai. Galima panaudoti hidroponikos sistemą. Tada konstrukcija bus dar lengvesnė ir bus galima padaryti didesnį gėlyną. Norint įrengti didesnį gėlyną ir naudoti substratą, konstrukcija daroma stacionari, įtvirtinta. Tada ant dugno pastatomas didesnis akmuo lygiu paviršiumi, ant kurio būtų galima padėti vazoną su augalais. Pats akmuo neturi išlįsti iš vandens.

Gėlyno konstrukcija gali būti išlieta iš betono. Tada reikia iškart pasirūpinti povandeniniu stovu ir išbetonuoti pagrindą. Tokią koloną galima padaryti ir iš akmens arba plytų. Vazonas izoliuojamas tik pastačius koloną.

Vandens gėlynas atrodo įdomiai ir patraukliai. Jame galima pasodinti mėgstamų gėlių, dekoruoti keraminėmis statulėlėmis. O kaip originaliai atrodytų plaukiantis krūmelis su ryškiai raudonais pomidorais arba įvairiaspalvėmis paprikų ankštimis!

 

Parengė Kostas ŠALKAUSKIS

Panevėžio-balsas-logo

2015-03-24 20:30