Aukštaitijos Verslas

Pilkieji kino aikštelių kardinolai


andrejus-riabokonas-asmenine-nuotrPavojingi triukai, adrenalinas, pažintys su pasaulinio garso kino filmų žvaigždėmis – tai kaskadininko profesijos prieskoniai. Nors gimtojoje šalyje jų pavardės skamba retokai, tačiau pasaulio kinematografijoje kaskadininkai iš Lietuvos pelno šlovę ir pripažinimą.

Vilniuje gimęs ir augęs Andrejus Riabokonas galėtų pateikti įspūdingą filmų sąrašą. Ir matytų ne kino teatrų salėse – juos filmuojant dalyvavo pats. Lietuvį galima išvysti tokiose populiariose kino juostose, kaip „Tarzanas: džiunglių legenda“, „Įniršis“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko Bredas Pitas, „Galaktikos sergėtojai“, „Toras 2: Tamsos pasaulis“ ir daugelyje kitų, taip pat kultiniame seriale „Sostų karai“.

Tarp Holivudo žvaigždžių nuolat besisukiojantis Andrejus dėl to nesijaučia pakilęs virš žemės ir savo karjeros pasiekimų dažniausiai neviešina.

Žingsnį kaskadininko karjeros link A. Riabokonas žengė dar jaunystėje, kai pradėjo lankyti niatnamo (Nhat-Nam) treniruotes.

„Sportas mano gyvenime visada buvo daugiau nei pomėgis, – „Panevėžio balsui“ prisipažino Andrejus. – O tapti kaskadininku niekuomet neplanavau – netgi minties apie tai nebuvo. Juk Lietuvoje ši profesija nėra populiari.“

Visą straipsnį skaitykite naujausiame „Panevėžio balso“ numeryje.

Panevėžio-balsas-logo

2017-01-07 08:00