Aukštaitijos Verslas

Sparnų grožio pakerėtas


Marius Čepulis. ASMENINĖ nuotr.

Marius Čepulis puikiai moka šokti pagal Lotynų Amerikos muziką, modeliuoja medinius burinius laivus. Be to, iš rankų fotoaparato nepaleidžiantis šiaulietis fotografuoja ne merginas ar automobilius, o paukščius.

Mariaus svajonė niekada visko nenufotografuoti. Jei turėtų galimybę rinktis, jis norėtų pavirsti kėja – Naujosios Zelandijos papūga. Nes tai vienas iš protingiausių ir… įkyriausių paukščių, sugebantis dirbti komandoje. Tai vienintelis sparnuotis, kuris voliojasi sniege tiesiog dėl smagumo.

Ir šeimoje, ir visoje giminėje Marius, kaip pats sako, yra vienintelis toks trenktas. Apie jį tai seneliai, tai tėvai sakydavo, jog nuolat paskui varnos uodegą laksto. Tačiau visada palaikydavo.

„Be artimųjų palaikymo būtų labai sunku, nes jie turi taikstytis, kad aš būnu namie vos kelias dienas per savaitę, kad galiu išlėkti vidury nakties, kad dėl rimtesnės gyvūnų fotosesijos praleidžiu šventes, ir panašiai, – atvirauja fotografas. – Esu labai jiems dėkingas už tokį supratingumą ir palaikymą.“

Anot M. Čepulio, paukščiai visų pirma jį traukia savo įvairove, gyvenimo būdu, spalvomis, balsais, gebėjimu skraidyti. O į klausimą, ar jie nors kiek panašūs į žmones, ar jie myli, nekenčia, Marius atsako vienareikšmiškai: ne.

„Labai negerai yra bandyti lyginti gyvūnus su žmonėmis, – patikina. – Žmonėms tai įprasta – savo emocijas užkrauti gyvūnams ir manyti, kad jei mūsų gyvenimas vyksta pagal tokius dėsnius, tai ir laukinės gamtos gyvenimas paklūsta toms pačioms taisyklėms. Laukinėje gamtoje gyvūnai, augalai, virusai – bet kokia gyvybės forma – turi vienintelį tikslą: išgyventi ir palikti vislius palikuonis. Ir jie visas pastangas sutelkia į tai. Jie neturi laiko ir resursų, kaip kad žmonės, užsiimti jokia kita veikla. Jie nemoka neapkęsti – jie paprasčiausiai nugali arba nužudo konkurentą arba auką. Nėra ir jokios meilės. Jų tikslas – sveiki ir stiprūs palikuonys, todėl renkasi partnerius, su kuriais galėtų tokių sulaukti“, – aiškina ornitologas.

Visą straipsnį skaitykite naujausiame „Panevėžio balso“ numeryje.

Panevėžio-balsas-logo

2015-08-22 08:00


Komentarai (12)