Aukštaitijos Verslas

Alaus mėgėjus – į rezervatą


Laisvės aikštėje iškabinti gerti alkoholį draudžiantys ženklai per miesto gimtadienį atrodys juokingai. Per didžiausią Aukštaitijos sostinės šventę žalią šviesą prekybai alkoholiu miesto centre uždegę politikai pradžiugino alaus mėgėjus, tačiau neįtiko policijai.

Prašo tvorų

Laisvės aikštėje iškabinti gerti alkoholį draudžiantys ženklai per miesto gimtadienį atrodys juokingai. Per didžiausią Aukštaitijos sostinės šventę žalią šviesą prekybai alkoholiu miesto centre uždegę politikai pradžiugino alaus mėgėjus, tačiau neįtiko policijai.

Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) mero ir miesto Tarybos prašo grąžinti anksčiau galiojusią nuostatą, kad Laisvės a., Senvagėje ir Nepriklausomybės a. prekyba alkoholiu būtų draudžiama per visus masinius renginius, nedarant išimties net Panevėžio gimtadieniui. Jei be alaus išversti neįmanoma, pareigūnai pageidautų, kad aludariai laikinąsias prekyvietes apsitvertų bent 1,5 metro aukščio tvoromis ir užtikrintų, jog iš tokio rezervato klientai neišeitų su alaus bokalais rankose.

Policiją apėjo

Panevėžio apskrities VPK ir prie jo veikianti Visuomeninė taryba nustebinti, kad Savivaldybės taryba prekiauti alkoholiu miesto širdyje per Panevėžio gimtadienį leido nepasitarusi su pareigūnais, nors VPK viršininkas Rimantas Bobinas teigia net per oficialų susitikimą mero prašęs išklausyti.

Kad Taryba rengiasi posėdyje spręsti net tik verslininkams ir alaus mėgėjams, bet ir viešosios tvarkos sergėtojams rūpimą klausimą, policininkai atsitiktinai sužinojo tik jo išvakarėse.

Raštu kreipėmės į merą ir Tarybą atidėti klausimo svarstymą, kad ir mes galėtume išsakyti savo pasiūlymus, bet į mūsų prašymą nebuvo atsižvelgta“, – politikų užsispyrimu stebisi R.Bobinas.

Baus ir per šventę

Nors Taryba nusprendė, kad leidimą alkoholiu prekiauti masiniuose renginiuose išduoda Savivaldybės komisija, Panevėžio apskrities VKP viršininko nuomone, ją politikai įstūmė į aklavietę.

Mes nesame prieš prekybą alkoholiu. Šventė yra šventė, reikia leisti ir verslininkams joje dalyvauti, ir rėmėjų reikia. Bet turi būti aišku, kas būtina, kad verslininkas gautų tam leidimą – kokio aukščio tvora aptverta, kiek saugos darbuotojų ir pan. Pagal dabartinę tvarką atrištos rankos bet kokiai prekybai, ir jei komisija neišduotų leidimo, verslininkas galėtų kreiptis į teismą ir jį laimėtų“, – pavojų įžvelgia R.Bobinas.

Savivaldybės siūlymas aludariams laikinąsias prekyvietes apsitverti lengvos konstrukcijos 50 cm aukščio tvorelėmis policijos viršininkui atrodo pernelyg švelnus. R.Bobinas neabejoja, kad tokią tvorą lengvai įveiktų šventės dalyviai. Jo nuomone, tvoros turėtų būti bent triskart aukštesnės.

Viešojoje vietoje vartoti alkoholį draudžiama, ir visai nesvarbu, šventė ar ne. Prekybininkai turėtų užtikrinti, kad iš jų teritorijos klientai neišsineš alaus bokaluose“, – perspėjo R.Bobinas.

Už blaivią Laisvės aikštę

Alkoholio pardavėjų Laisvės aikštėje daugiau yra nepageidaujančiųjų, nei laukiančiųjų. Tą rodo Panevėžio apskrities VPK internetinėje svetainėje atliktos apklausos rezultatai. 52,3 proc. respondentų pasisakė, kad pakanka aikštėje esančių kavinių ir laikinų, tik šventėms įrengiamų prekybos alkoholiu vietų nebereikia.

21,9 proc. mano, kad Laisvės aikštėje alkoholiu svaigintis galima leisti, bet tik per šventes. 21,6 proc. siūlo netaikyti jokių draudimų, o 4,3 proc. siūlo žalią šviesą aludariams ir jų produkcijos mėgėjams uždegti tik per miesto gimtadienį.

(…)

Visą Ingos KONTRIMAVIČIŪTĖS straipsnį skaitykite liepos 31 d. „Sekundėje“.

2012-07-31 11:42


Komentarai (3)

  • Ne mentas 2013-01-18 00:14

    Manau pavojingiausias nusikaltelis Panevezio apylinkese yra Rimantas Bobinas

  • antanas 2012-08-01 09:22

    gan girdyt tauta baisu kai per miesto gimtadieni eina vaikai su bokalais apsimyze

  • as 2012-07-31 22:17

    pritariu policijai. nematau jokio reikalo nuolaidziauti girtuokliams ir is ju besipelnantiems. tie, kurie nori tik isgerti, o ne pasigerti, eina i kavines. kuo daugiau alkoholiu prekiaujanciiu tasku, tuo daugiau girtu, o argi to norime?