Aukštaitijos Verslas

Derliaus šventėje paskelbtas ir geriausias metų ūkininkas


Šeštadienį rajono ūkininkai rinkosi į tradicinę
žemdirbių šventę “Derlius-2004”. Ją kasmet organizuoja Panevėžio rajono Savivaldybė ir VšĮ Profesinio rengimo centras.

Visada daug dalyvių sulaukiantis renginys buvo pradėtas rajono Savivaldybės salėje, kur visus susirinkusiuosius sveikino rajono valdžia, svečiai iš Vilniaus, žemdirbių partneriai.

Pranešė džiugią naujieną

Pasak šventę atidariusio rajono mero Alfredo Pekeliūno, toks gausus būrys susirinkusių žemdirbių – tai įrodymas, kad mūsų rajone ši sritis iš tikrųjų yra stipri. O kad kaimo žmonių gyvenimas gerėja – tai ir rajono Tarybos nuopelnas. Meras apžvelgė šios kadencijos Tarybos nuveiktus darbus, pasidžiaugė, jog daug dėmesio buvo ir vis dar bus skiriama kaimo kelių gerinimui, nes tai ypač svarbu ūkininkams. A.Pekeliūnas pažymėjo, jog bet kurį rajono kelią galima išasfaltuoti ar bent nužvyruoti, tik reikia su įrodymu, jog kelias iš tikrųjų yra reikalingas, kreiptis į seniūnijos vadovą.

Meras pagyrė ūkininkus, garsinančius rajono vardą. Tarp tokių, anot jo, yra ir Tarybos nariai Juozas Račkauskas bei Gintautas Dominas. A.Pekeliūnas džiaugėsi susikūrusiomis beveik 60-ia kaimo bendruomenių, kurioms vadovauja naujamiestietis Rimantas Banevičius. Su bendruomenių pirmininkais jis ragino bendrauti ir ūkininkus, kad šie galėtų pasinaudoti ES parama.

Rajono vadovas priminė visiems apie beprasidedančios kooperacijos privalumus, apie gerą iniciatyvą atidarant rajone sėklų fabriką, apie sutartį su prancūzais dėl linų perdirbimo įmonės statybos Upytės eksperimentiniame ūkyje. Meras paragino žemdirbius ir toliau siekti užsibrėžto tikslo, o kad jiems būtų lengviau tai padaryti, ateiti balsuoti antrajame rinkimų ture už tą žmogų, kuris dėl rajono tikrai daug yra padaręs. A.Pekeliūnas pranešė ir džiugią žinią žemdirbiams – rajono Taryba ketina priimti sprendimą verslo plano paruošimą finansuoti iš biudžeto lėšų.

Reikia rinkti žemdirbį

Susirinkusiuosius su švente sveikino žemės ūkio ministerijos sekretorius V.Grušauskas, Seimo narys A.Pulokas, Žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas A.Gedgaudas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkė G.Staliūnienė, rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkas A.Jacevičius bei kt.

Seimo narys Alfonsas Pulokas teigė nesuprantantis vieno paprasto dalyko: kodėl rajono žmonės renka į Seimą architektus, pedagogus bei visokių kitokių specialybių žmones, bet tik ne žemdirbius. Svečias ragino kitą savaitę žmones būti sąmoningus ir balsuoti, kad į Seimą patektų ne kas kitas, o būtent daug gero rajonui padaręs A.Pekeliūnas.

Rajono merui pagyrimo žodžių negailėjo ir Genovaitė Staliūnienė. Ji perskaitė Žemės ūkio bendrovių asociacijos, Žemės ūkio rūmų pirmininko J.Ramono ir Lietuvos ūkininkų sąjungos bendrą kreipimąsi į susirinkusiuosius, kad šie savo balsus atiduotų tam žmogui, kuris Seimo nario mandato yra tikrai vertas.

Rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vytautas Kriaučiūnas, pastebėjęs, jog pirmą kartą jam tenka skaityti tribūnoje iš rašto, apžvelgė rajono žemės ūkio veiklą, informavo apie pokyčius visose žemės ūkio srityse, apie didelę rajono pažangą augalininkystėje. Skyriaus vadovas pažymėjo, kad Panevėžio rajone šiuo metu yra 1394 registruoti ūkininkų ūkiai.

Metų ūkininkas – rajono Tarybos narys

Šventėje buvo įteikta daug padėkos raštų puikiai besitvarkantiems žemdirbiams. Žemės ūkio ministro J.Kraujelio padėkų sulaukė Karsakiškio seniūnijos jaunasis ūkininkas Marius Pauliukas, Bernatonių žemės ūkio kooperatyvo pirmininkė Nijolė Šveikauskaitė, Smilgių žemės ūkio bendrovės fermos vedėja Vladislava Morkūnienė. Už gerą tvarkymąsi ūkininkams dėkojo Žemės ūkio rūmai, Lietuvos ūkininkų sąjunga, Žemės ūkio darbuotojų prfesinių sąjungų federacija, apskrities viršininko administracija bei rajono Savivaldybė.

Rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Albinas Jacevičius derliaus šventėje paskelbė ir Metų ūkininko ūkio konkurso rezultatus. Jis pabrėžė, jog nugalėtojais tapę ūkiai niekuo neatsilieka nuo Europos ūkininkų senbuvių ūkių, o kai kurie juos net lenkia. Geriausiu metų ūkininko ūkiu komisija pripažino Smilgių seniūnijoje esantį Reginos ir Gintauto Dominų ūkį. Jiems, be kitų dovanų, buvo įteiktas ir AB “Lytagra” 300 litų čekis prekėms įsigyti. Antrosios vietos nugalėtoju tapo Naujamiesčio seniūnijoje esantis Kęstučio Ragažinsko ūkis, o dvi trečiąsias vietas pasidalijo Karsakiškio ir Krekenavos seniūnijų ūkiai. Jiems vadovauja Vida ir Antanas Jackevičiai bei Liuda ir Alvydas Valikoniai.

Po oficialiosios dalies, žemdirbių partnerių sveikinimų šventė persikėlė į Profesinio rengimo centrą. Ten, grojant Krekenavos kultūros centro kapelai “Oho”, vyko vaišės, šokiai ir kitokios linksmybės.

Angelė Valentinavičienė
tel.
467890, angele@sekunde.lt

2004-10-18 12:00