Aukštaitijos Verslas

Direktorę siūlo bausti už priedus pavaldiniams


Panevėžio savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė turi atsakyti už tai, kad klerkams buvo dalijami dideli priedai prie atlyginimų. Taip mano Savivaldybės Švietimo, mokslo ir jaunimo reikalų komitetas.

Siūlo papeikimą

Vakar su Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atlikto patikrinimo medžiaga susipažinę šio komiteto nariai nusprendė siūlyti bausti direktorę papeikimu. Komitetas siekia, kad šis klausimas būtų svarstomas Taryboje.

„Buvo nuomonių, kad K.Vareikienę reikėtų atleisti iš užimamų pareigų, tačiau sutarėme, kad šiuo atveju pakaks ir papeikimo. Už priedų skyrimą atsakinga ne viena direktorė, atsakomybe turi dalintis ir jos pavaduotojai, ir Personalo skyrius “, – „Sekundei“ teigė komiteto pirmininkė, liberalsąjūdininkė  Zita Kukuraitienė. Pasak jos, komitetą labiausia papiktino tai, kad su ES projektais dirbusiems specialistams buvo mokamas kelis kartus didesnis valandinis atlyginimas, nei numatyta įstatymuose.

Z.Kukuraitienei juokingi Savivaldybės administracijos pasiteisinimai, esą už mažesnius pinigus nerasi, kas sau ant pečių užsikraus papildomą darbą ir atsakomybę.

„Darbo birža pilna vadybininkų ir apskritai vadovaujamo darbo patirtį turinčių darbuotojų. Samdykime juos dirbti su projektais. Nereikės mokėti tokių didelių pinigų, kaip saviems darbuotojams“, – kalbėjo ji.

Komiteto nariai nemato nieko blogo, kad priedai prie atlyginimų už aukštą kvalifikaciją, skubių ir svarbių užduočių vykdymą buvo mokami valytojoms, vairuotojams, kitam ūkio dalies personalui.

Pasak komiteto pirmininkės, jų atlyginimai yra nedideli, tad jiems mokėti priedus jokia nuodėmė.

Kaltės nejaučia

Administracijos direktorė K.Vareikienė kalta nesijaučia. Valdininkė sako neskirsčiusi priedų savo nuožiūra, tai darė speciali komisija, į kurią, be Savivaldybės administracijos vadovų, įeina  darbuotojų atstovai, Personalo skyriaus specialistai.

Ji aiškino, kad darbuotojams  paskirti priedai neviršijo ankstesnių metų lygio, ir stebėjosi, kodėl kontrolieriams jie tik dabar užkliuvo.

Direktorė neneigė, kad Savivaldybėje nebuvo oficialiai patvirtinta tvarka, aiškiai reglamentuojanti priedų skyrimą.

Administracijos vadovė žadėjo tuo pasirūpinti artimiausiu metu. Ji negalėjo atsakyti, ar su projektais dirbantiems darbuotojams teks tenkintis gerokai mažesniais valandiniais atlygiais.

(…)

Visą Ingos SMALSKIENĖS straipsnį skaitykite liepos 18 d. „Sekundėje“.

2012-07-18 08:29


Komentarai (3)

  • antanas 2012-07-19 09:43

    savivaldybe prasiskolinus o jos tipo nezinojo ir dalinosi tukstanteliu nu nu…..

  • panevėžietė 2012-07-18 11:34

    reikia išnaudoti nustatytą (pasiskaičiuotą) atlyginimų fondą. Negi paliksi ar perduosi kitoms reikmems. Tai todėl, taip ir daroma. O gal paprasčiausiai savivaldybėje yra paskaičiuotas per didelis darbo užmokesčio fondas, kuris yra nelogiškas pareigybėms.