Aukštaitijos Verslas

Ekstremalai jaučiasi atstumti


Riedučių, riedlenčių, dviračių mėgėjai jau artimiausiu metu galės triukus atlikti suremontuotame ekstremalaus sporto parke. Kūno kultūros ir sporto centras (KKSC) tam skyrė keturiolika tūkstančių litų, tačiau sporto entuziastai nedžiūgauja. Jie baiminasi, kad pinigai bus išmesti į balą.

Nevykęs statinys

Prieš penkerius metus už kone pusę milijono litų įrengtas ekstremalaus sporto parkas nė iš tolo neprimena ten investuotų lėšų.

Apšiurusios rampos, nupuvusios medžio dalys rėkte rėkia, kad  reikalingas remontas.

Šią vasarą KKSC iš miesto Savivaldybės gavo keturiolika tūkstančių litų, todėl tikisi, kad jau artimiausiu metu pavyks atlikti visus suplanuotus darbus. Šiuo metu atliekami ardymo darbai, jau supirktos visos reikiamos medžiagos, atvesta elektra.

KKSC direktorius Bronislavas Pliavga „Sekundei“ sakė, kad statinys iš karto buvo nevykęs, nes buvo statomas masiniam naudojimui, o ne tobulintis profesionalams. Direktorius viliasi, kad aikštelės remontui užteks numatytų pinigų.

„Apskaičiavome, turėtų užtekti. Aišku, reikėtų daugiau lėšų, kad būtų galima pasamdyti įmones, tačiau remonto darbus atliks mūsų darbininkai. Reikia kuo greičiau  remontuoti, nes dabar vaikai lenda, nors visur kabo perspėjimai, kad važinėtis pavojinga“, – teigė B.Pliavga.

Nors direktorius netiki, kad remontas bus ilgalaikis, jo pavaduotojas Saulius Raziūnas viliasi, kad sutvarkyta aikštelė funkcionuos dar penkerius metus.

Pavaduotojas atvirai sako, kad šiuo metu rampos supuvusios ir aikštelę būtina remontuoti. S.Raziūnas pažymi, kad ekstremalų aikštelė buvo statoma neteisingai nuo pat pradžių.

„Kaip galima tikėtis, kad rampos nepus, jei jos stovi atvirame lauke. Jas merkia ir lietus, ir sniegas. Kai mes siūlėme statyti su stogu, niekas nekreipė dėmesio, todėl dabar taip ir yra, – teigė pavaduotojas. – Tą aikštelę mes gavome kaip dovaną, kurią privalome pržiūrėti. Tačiau tam pakankamai lėšų neturime.“

S.Raziūnas pabrėžė, kad aikštelė dėvisi greičiau dar ir todėl, kad ja važinėja kas tik nori.

Nesulaukia paramos

Panevėžio ekstremaliųjų sporto šakų sportininkų ir gerbėjų klubo „Bet koks“ vadovas Remigijus Petrauskas nesitiki, kad remontas bus ilgalaikis, juo labiau – funkcionalus. Jis neslepia abejonių, kad  pavyks rampas padaryti tinkamas naudoti.

„Praeitais metais, kai neva pataisė, tai tik dar labiau sugadino. Užlopė skyles skarda, tačiau taip dar labiau pakenkė, nes vaikai griūdami pjaustėsi rankas, kojas. Įsivaizduokit, kad skardomis palopė  atidarytą skardinę“, – „Sekundei“ sakė R.Petrauskas.

Pašnekovas mano, kad Panevėžyje nėra mokančiųjų taisyklingai pastatyti rampas, o dar blogiau, kad nenorima girdėti kitų nuomonės, pasikonsultuoti.

(…)

Visą Vaidos REPOVIENĖS straipsnį  skaitykite birželio 20 d. Sekundėje.

Dienraštį galite įsigyti spaudos kioskuose, prekybos centruose bei kitose prekybos vietose.

2012-06-20 08:02