Aukštaitijos Verslas

Į vasaros darželius sutilpo visi


Kiekvieną vasarą dirbantys tėvai suka galvas, kas prižiūrės jų atžalas. Liepą ir rugpjūtį mieste veikia tik keli iš trisdešimties darželių, o samdytis auklę ar vaikus patikėti močiutėms gali ne kiekvienas.

Susimokėjo iš anksto

Norinčiųjų vasarą lankyti darželius buvo daug daugiau nei jų gali tilpti septyniose ikimokyklinio ugdymo įstaigose, tad jų vadovai sunerimo. Tačiau pirmosiomis liepos dienomis paaiškėjo, kad nerimauta be reikalo: visi mažieji vasarotojai buvo priimti. Tik pavėlavusiesiems kai kuriuose darželiuose vietos nebeatsirado.

Kaip pasakojo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Zita Satkauskienė, vasara visada didžiausias rūpestis būna, kaip paskirstyti vaikus, kad visi norintieji tilptų  ir įstaigos nebūtų perpildytos. Todėl šiemet buvo įvesta naujovė – tėvai, pasirašydami sutartį su vasarą dirbančiu darželiu, privalėjo sumokėti iš anksto.

„Pernai norinčiųjų vasarą lankyti darželius buvo 1363, tačiau atėjo tik 852. Apie 500 vaikų tėvai pasirašė sutartis ir neatvedė savo atžalų. Norėdami geriau pasirengti vasarą darželius lankančių vaikų priėmimui, įvedėme išankstinį mokestį už įstaigos reikmes. Taip iš karto matyti, kiek vaikų iš tiesų reikalingas darželis, o kas vietą tik rezervuoja. Dabar buvo daug lengviau pasiruošti, paskirstyti vaikus“, – teigė Z.Satkauskienė.

Vietų neturėtų pritrūkti

Kaip tvirtino  Z.Satkauskienė, šiemet vasarą darželius lankyti panoro 1402 vaikai, tačiau pirmomis liepos dienomis jų susirinko apie 900. Planuojama, kad kitą savaitę mažųjų turėtų ateiti daugiau. Septyniose ugdymo įstaigose paruoštos 1255 vietos mažiesiems.

„Jau antrą dieną visose įstaigose vaikų šiek tiek padaugėjo. Ir tai natūralu, nes tėvai atostogauja  skirtingu metu. Vieni grįš iš atostogų, kiti išeis, tad viliamės, kad vietų tikrai nepritrūks. Tuo labiau kad šiemet vienu darželiu dirbs daugiau“, – paaiškino vyriausioji specialistė.

Pagal higienos normas, darželio grupėse gali būti iki 20-ies vaikų, lopšelio – iki 15, o mišrioje grupėje – iki 18 vaikų. Kol kas nė viename darželyje šios normos nebuvo viršytos. Pasak Z.Satkauskienės, tik „Dobilo“ ir „Diemedžio“ lopšeliai-darželiai yra perpildyti, todėl nespėję į juos užsirašyti vaikų tėvai siunčiami į kitas ugdymo įstaigas.

„Normos viršytos niekur nebuvo. Labiausiai apkrautuose „Dobilo“ ir „Diemedžio“ darželiuose tik kai kuriose grupėse yra po 20 mažųjų. Kai kurių darželių grupėse – tik devyni vaikai. Perkrautiems darželiams rekomenduojame nieko nebepriimti – siūlome vaikus siųsti į laisvesnes įstaigas“, – teigė Z.Satkauskienė.

Šią vasarą į darželius buvo priimti ir rudenį jau į pirmą klasę eisiantieji. Švietimo skyrius sulaukė daug priešmokyklinukų tėvelių prašymų, kad jų vaikai galėtų vasarą dar praleisti darželyje. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos taip pat buvo gautas raštas, kad būsimieji pirmokai turi teisę darželį lankyti iki pat rugpjūčio 31-osios.

(…)

Visą Linos DRANSEIKAITĖS straipsnį  skaitykite liepos 4 d. Sekundėje.

Dienraštį galite įsigyti spaudos kioskuose, prekybos centruose bei kitose prekybos vietose.

 

2012-07-04 10:07