Aukštaitijos Verslas

Keršto įrankis – juodoji magija


Net ir XXI amžiuje konkurentai šalinami pasitelkiant juodąją magiją. Būrėjos ir vadinamosios raganos neslepia nuostabos dėl pastaruoju metu būrimo salonų išgyvenamo aukso amžiaus. Burtų griebiasi ne tik dėl nelaimingos meilės alpstančios moteriškės – juodąją magiją bandoma pasitelkti net ir verčiant iš postų politikus.

Magija viliojo vaikiną

Pasak žinomos būrėjos Lukrecijos Dūdienės, Panevėžyje šiuo metu nėra nė vienos burtininkės, užsiimančios juodąja magija. Vienintelė ją išmaniusi moteris jau mirusi. Ponia Lukrecija pamena, kaip kartą pas ją užsukusi išvydo puode verdamą jaučio širdį. Ne maistui – juodosios magijos burtams. Pasak L.Dūdienės, 24 valandą virtą jaučio širdį smaigstant adatėlėmis ir kartojant užkalbėjimus iš tiesų galima pridaryti žmogui daug žalos.

Tačiau, nors mieste nebelikę praktikuojančiųjų juodąją magiją, norinčiųjų tamsiuosius kerus pasitelkiant koreguoti likimą – apstu.

Po vieno masinio miesto renginio L.Dūdienė pati sulaukė 18–19 metų klientės, pasiryžusios pakloti bet kokią sumą už tai, kad padėtų privilioti Panevėžyje žinomą pramogų verslo atstovą. Gražuolį įsimylėjusi mergina būrėjai netgi atnešė plauką merginos, renginyje pasirodžiusios šalia jo.

Klientės prašymai bet kokiomis priemonėmis padaryti, kad jaunuolis paliktų savo draugę ir įsimylėtų ją, būrėjos liko neišgirsti.

„Sakau, juodoji magija atsisuks trigubai ne tik prieš tave, bet ir mane, mano vaikus, anūkus“, – pasakojo L.Dūdienė.

Rimti būrėjos perspėjimai merginai, pasirodo, buvo nė motais.

Meilės kankinama ji pati bandė griebtis burtų – net į kapines naktį važiavo žemių paslaptingoms apeigoms. Nepavykus pelnyti meilės mergina tėvų studijoms duotus 3000 litų paaukojo jai padėti pažadėjusiai kitai būrėjai.

„Iš mergaitės toji tik pinigus išviliojo – nieko nepadarė, vaikino jai neprikvietė. Akivaizdu, kad nenorėjo juodosios magijos griebtis“, – mano L.Dūdienė.

Išpranašavo mero griūtį

Būrėja prasitaria: nors ir kaip būtų keista, bet į ją pagalbos kreipiasi ne tik trokštantys meilės ar pinigų. Juodosios magijos tarsi paskutinio šiaudo griebiasi ir solidūs verslininkai, net politikai, dažniausiai – 35–40 metų žmonės.

Visai neseniai L.Dūdienės būrimo salono duris buvo pravėrusi moteris, atėjusi prašyti patarimo, kaip nuversti nuo posto miesto merą Vitą Matuzą.

L.Dūdienė tikina klientei neturėjusi kuo padėti – burtų piktam ji nenaudojanti. Būrėja skeptiškai vertina koleges, trimituojančias apie savo nežemiškus sugebėjimus numatyti politinę ateitį.

„Tai – ne burtai, o įžvalgumas. Aš dar prieš kelis mėnesius tiesioginiame regioninio radijo eteryje pasakiau, kad V.Matuzas ilgai nebeišsilaikys, o prezidentas Valdas Adamkus turės sveikatos problemų. Ar ne taip ir atsitiko? Tik nematau, kodėl tuo reikėtų garsiai girtis“, – mano L.Dūdienė.


Mokslininkų niekada rimtai nevertinama juodoji magija vis dėlto, anot L.Dūdienės, ne tik egzistuoja, bet dargi ir nėra nekaltas žaidimas.

„Net internete galima rasti paaiškinimų, kaip pasigaminti ar kur įsigyti burtams naudojamą vudu lėlę. Su ja galima daug pikto žmogui padaryti. Tačiau visada reikia atminti, kad juodoji magija bet kada gali atsigręžti prieš pačius užsakovus“, – pabrėžė L.Dūdienė.

Pasak jos, mintis yra tokia galinga jėga, kad net ir neišmanantieji burtų gali pasiekti savo piktų tikslų. Juodoji magija, būrėjos teigimu, ypač veiksminga žmogui supykus, o didžiausias ginklas prieš piktus burtus – malda, tikėjimas, švarios mintys.

„Svarbiausia – nebijoti siunčiamo prakeiksmo“, – tikino L.Dūdienė.

Nesėkmės – veidrodyje

Lietuvos raganų ragana tituluojama Vilija Lobačiovienė neslėpė pati esanti nustebusi pastaruoju metu itin padidėjusio susidomėjimo magija.

Burtų srityje nuo 1989-ųjų besidarbuojanti V.Lobačiovienė teigė tokio didžiulio magijos besigriebiančių žmonių srauto dar nemačiusi. Jos nuomone, burtų populiarumą lemia nykstantis tikėjimas ir dvasinių lyderių nebuvimas. Pasak V.Lobačiovienės, jei tokių dvasininkų, koks buvo Tėvas Stanislovas, būtų daugiau, būrėjams darbo gerokai sumažėtų.

„Daugiausia kreipiasi moterys dėl asmeninių dalykų. Matyt, todėl, kad Lietuvoje sparčiai mažėja vyrų ir konkurencija tarp dailiosios lyties atstovių didėja“, – mano raganų ragana.

Pas V.Lobačiovienę daug ateina ieškančiųjų įrodymų, kad yra užkerėti.

Ji teigė negalinti paneigti, kad tokių dalykų nebūna, bet pirmiausia siūlo nesėkmių priežasties ieškoti savyje. Anot būrėjos, kaltų paieškos turėtų prasidėti nuo veidrodžio.

„Magija tėra papildoma priemonė. Sakykime, kažkieno bažnyčioje uždegta žvakutė už konkurento nesėkmę iš tiesų prisidėjusi prie žmogaus silpnybių gali sukelti jo griūtį. Tačiau kad juodoji magija suveiktų, šį darbą privalo atlikti išmanantis žmogus. O tokių Lietuvoje ant rankos pirštų būtų galima suskaičiuoti“, – paaiškino V.Lobačiovienė.

Minties galia – milžiniška

Pašnekovės nuomone, jei pinigus klientai būrėjams mokėtų už rezultatą, save vadinančiųjų magais liktų gerokai mažiau.

„Tas, kuris išėjo ir susirado kitą, vis tiek liks nubaustas. Tik jau ne mūsų, o kažkieno aukščiau. Kai ateina moteris prašydama sugrąžinti vyrą, paklausiu, ar ji pasiruošusi prisiimti atsakomybę ir už sugrąžintą vyrą mainais atiduoti tai, ko likimas pareikalaus – gal sveikatą, o gal dar ką nors“, – kerštą siūlė pamiršti V.Lobačiovienė.

Be to, anot būrėjos, mes gyvename skaistykloje ir kiekvienas susidūrimas su blogiu žmogų verčia tobulėti ir stiprėti.

Raganų raganai įstrigo klientė, prašiusi nesutinkančiai aborto darytis dukrai sukelti persileidimą, mat būsimasis žentas pasirodė per prastas.

„Kaip jausis ta moteris, kai šitas dar negimęs vaikutis kada nors taps jos didžiąja meile, o ji visada žinos, kad pažeidė jo karmą. Minties galia gerokai stipresnė nei veiksmo. Lietuviai pripratę būti niūrūs, todėl mintimis patys sau ir kenkiame“, – įsitikinusi V.Lobačiovienė.

Vis dėlto būrėja pripažino kartais ir pati imasi koreguoti iširusių šeimų santykius.

Kai mato, kad palikdamas šeimą žmogus tikrai suklydo, vedamas instinktų pasuko lengviausiu keliu ir padarė lemtingą klaidą, imasi burtų, bet prisiima atsakomybę dėl savo likimo.

Svarbiausia – tikėjimas

Kad magija – realus dalykas, su kuriuo nežaidžiama, mano ir Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas, vienas pirmųjų Lietuvoje paskirtų egzorcistų Edmundas Rinkevičius.

„Kenkdamas kitam žmogus pirmiausia pakenkia sau. Burtų pasekmės gali būti labai baisios – ir ligos, ir mirtys. Neatgailautų nuodėmių pasekmės krenta net kelioms ateinančioms kartoms“, – tikino E.Rinkevičius.

Klebonas sako kasdien sulaukiantis prašymų gelbėti ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kone visos Europos, net Rusijos.

Dvasininko nuomone, išsigelbėjimas vienas – neprarasti tikėjimo ir dvasinės stiprybės.

„Labai lengva sugniuždyti žmogų psichologiškai pasakius, kad užsakei jam mirtį. Bet jei žmogus pasitiki savimi ir Dievu, burtai jam nebaisūs“, – įsitikinęs E.Rinkevičius.


Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ


A.Repšio nuotr. Pasak L.Dūdienės, juodosios magijos
naudojimas bet kada gali atsigręžti prieš pačius užsakovus.

2008-06-28 12:00


Komentarai (4)

 • ŠŪds 2012-08-07 23:55

  nedus yra niesrtus111c, tzuk , gsliune

 • erikas 2012-06-11 13:58

  jaigu norit kad noras isspildytu pajiemat kortu kalade turit buti vienu su draugu nu gali buti augintiniai bet kad butu tylu.pajiemat kortu kalade tada pajiemat is kalades desimke karaliu ir joker ir tokias pacias kortas sau pasiliekat ir draugui tokias pacias duodat tada karalius atitinka 11akiu joker 15akiu o desimke 10akiu ir pajiemat ta korta kur norit kad tiek kart noras isipildytu pridedat prie burnos ir tyliai sakot nora tada padedat atgal uzverciat kortas tas3.uzsimerket sumaisot atsimrket ir tada trauykiat korta bet uzversta jaigu bus ta korta kur saket nora pvz. karalius noras issipildys o jaigu koki kita korta neisipildys. :) :) :)!!!!!!

 • erikas 2012-06-11 13:54

  jaigu norit kad noras isspildytu pajiemat kortu kalade turit buti vienu su draugu nu gali buti augintiniai bet kad butu tylu.pajiemat kortu kalade tada pajiemat is kalades desimke karaliu ir joker ir tokias poacias kortas sau pasiliekat ir draugui tokias pacias duodat tada karalius atitinka 11 joker 15 o desimke 10 ir pajiemtrat ta korta kur norit kad tiek kart noras isipildytu pridedat prie burnos ir tyliai sakot nora tada padedat atgal uzverciat kortas tas3.uzsimerket sumaisot atsimrket ir tada trauykiat korta bet uzversta jaigu bus ta korta kur saket nora pvz. karalius noras issipildys o jaigu koki joker neisipildys.:)

  • erikas 2012-06-11 13:57

   jaigu norit kad noras isspildytu pajiemat kortu kalade turit buti vienu su draugu nu gali buti augintiniai bet kad butu tylu.pajiemat kortu kalade tada pajiemat is kalades desimke karaliu ir joker ir tokias pacias kortas sau pasiliekat ir draugui tokias pacias duodat tada karalius atitinka 11akiu joker 15akiu o desimke 10akiu ir pajiemat ta korta kur norit kad tiek kart noras isipildytu pridedat prie burnos ir tyliai sakot nora tada padedat atgal uzverciat kortas tas3.uzsimerket sumaisot atsimrket ir tada trauykiat korta bet uzversta jaigu bus ta korta kur saket nora pvz. karalius noras issipildys o jaigu koki kita korta neisipildys