Aukštaitijos Verslas

Meras sprunka nuo teisėsaugos?


Panevėžio mero Vitalijaus Satkevičius pasiryžimas be partijos pritarimo savarankiškai dalyvauti Seimo rinkimuose prilygo politinės bombos sprogimui. Ar krikščionio demokrato pažadas nepraleisti į Seimą dar vienai kadencijai konservatoriaus Vito Matuzo tėra pratrūkusios emocijos neapsikentus partijos kolegų nuolatinių baksnojimų dėl įstatymų pažeidimų Savivaldybėje?

Apaugo abejonėmis

Politikos užkulisiuose ūžiama, kad partijos į mero postą pasodinto V.Satkevičiaus akibrokštas gali būti padiktuotas ne vien politinių ambicijų, bet ir šaltakraujiško išskaičiavimo.

Jei teisėsaugos institucijos pradės ikiteisminį tyrimą pagal konservatoriaus Viktoro Trofimovo pranešimą dėl mero komandoje neteisėtai įdarbintų asmenų, V.Satkevičių nuo nemalonumų galėtų apsaugoti teisinę neliečiamybę suteikiantis kandidato į Seimo narius statusas.

Lems prokurorai

Vyriausiajai rinkimų komisijai paskelbus kandidatų į Seimą sąrašus, be jos sutikimo kandidatas negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. VRK pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, teisinį imunitetą kandidatams suteiksiantis sąrašas bus skelbiamas rugsėjo 14-ąją.

Ar V.Trofimovo pranešimo sulaukusios teisėsaugos institucijos – Generalinė prokuratūra, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tarnyba iki to laiko pradės ikiteisminį tyrimą, dar nėra aišku.

V.Trofimovui STT atsiųstame atsakyme teigiama, jog tarnyba atliks ikiteisminį tyrimą ar atskirus jo veiksmus, jei gaus prokuroro pavedimą. Generalinė prokuratūra patvirtino Tarybos nario raštą persiuntusi nagrinėti Panevėžio apygardos prokurorams. Šie vakar jo dar nebuvo gavę.

Jaučia šantažą

V.Trofimovas įsitikinęs, kad ne jo kreipimasis į teisėsaugos institucijas yra tikroji priežastis, dėl ko V.Satkevičius pareiškė kandidatuosiantis į Seimą.

„V.Matuzas visai neturėjo įtakos mano sprendimui kreiptis į prokuratūrą, STT, FNTT ir kitas institucijas ir V.Satkevičius tą puikiai žino. Jo kandidatavimas rinkimuose prieš V.Matuzą – vienas iš bandymų paveikti mane, kad nebūtų gvildenamos merui nepalankios temos. V.Satkevičius gali daryti įtaką kitiems Tarybos nariams, tarkim, K.Petukauskienei per jos vyrą Autobusų parko vadovą R.Petukauską, M.Liutkui, įdarbintam Butų ūkyje. Kadangi aš nesu susijęs su Savivaldybės valdomomis įmonėmis, V.Satkevičius mano mane paveiksiantis kenkdamas V.Matuzui“, – įžvelgė V.Trofimovas.

Meras – ne naujagimis

V.Satkevičius tvirtina „ne vakar gimęs“, kad nesuprastų, jog V.Trofimovui diktuojantis V.Matuzas. Tačiau meras tvirtina, jog dalyvauti rinkimuose apsisprendė negalvodamas, kad jį tai galėtų apsaugoti nuo prokurorų dėmesio.

„Apie teisinę neliečiamybę net nesusimąsčiau. Meras yra institucija, jis vienas parašo niekur nededa, dokumentus derina keli žmonės. Jie irgi suklysta“, – teigė Panevėžio vadovas. Meras niekada nepripažino, kad Tarybos sekretoriate įdarbintiems aukštojo išsilavinimo neturintiems darbuotojams paskyrus aukštesnę nei leidžia įstatymai kategoriją ir didesnius atlyginimus miesto biudžetui buvo padaryta materialinė žala.

V.Satkevičiaus teigimu, kandidatams suteikiamas teisinis imunitetas aktualesnis svarbiausiam jo konkurentui rinkimų kovoje V.Matuzui.

„Jei gaus kandidato į Seimo narius pažymėjimą, V.Matuzas vėl įgis teisinę neliečiamybę, nepaisant, kad Seimas ją yra panaikinęs“, – pastebėjo meras.

(…)

Visą Ingos KONTRIMAVIČIŪTĖS straipsnį skaitykite rugpjūčio 8 d. „Sekundėje“.

2012-08-08 07:54


Komentarai (4)

 • oi chi chi 2012-08-08 21:58

  as jau gailiuosi, kad ne Vakarinej apygardoj teks balsuoti. iki paskutines minutes sukciau galva, tarciausi su kaimynais ir savimi, gal net pas bureja nueiciau pasiklausti, uz ka balsuoti. ten gi vienas uz kita vyrai grazesni susirinko, kaip ne vienoj kitoj apygardoj.

 • Negarbinga 2012-08-08 12:43

  Labai gaila konstatuoti, bet Viktoras Trofimovas, veikdamas prieš savo partijos narį, elgiasi labai negarbingai.Ir dar niekada padorus politikas nemini pavardžių, o V.Trofimovas minį. Išvada peršasi pati :)))

 • Antanuks 2012-08-08 11:38

  Kada nušluosite tą pensininką nuo polinės arenos. Gėda darosi. Kiek jis čia gali tyčiotis iš visų. Tegul būna ten kur buvo ir nekiša nosies į politiką.

  • as 2012-08-08 12:43

   apie kuri 2ia Antanuks kalbi?