Aukštaitijos Verslas

Merui rinkimų kova pasunkės


Seimo rinkimuose su konservatoriumi Vitu Matuzu susiimti užsimojusiam Panevėžio merui Vitalijui Satkevičiui kova turėtų dar pasunkėti. Merą vanojantis seimūno patikėtinis miesto Tarybos narys konservatorius Viktoras Trofimovas pasitraukė iš V.Matuzo rinkimų kampanijos iždininko pareigų tam, kad esą kandidato oponentai nebegalėtų jo kaltinti nešvariais priešrinkiminiais žaidimais.

Seimūną reabilitavo

„Mano, kaip Tarybos nario, veikla naudojama artėjančių Seimo rinkimų kontekste ir pateikiama kenkiant V.Matuzui. Mes pasišnekėjom ir matom, kad man reikia apsispręsti – arba dirbti Seimo rinkimuose, arba riboti Tarybos nario veiklą“, – pasitraukimo priežastį nurodo V.Trofimovas.

Pastarąjį variantą konservatorius teigia pasirinkęs, nes miesto Taryboje greitai bus sprendžiami itin svarbūs klausimai, vienas jų – dėl „tvarkietės“ Kristinos Vareikienės atleidimo iš administracijos direktorės pareigų.

Be iždininko likusio V.Matuzo tvirtinimu, pasitraukdamas V.Trofimovas įrodė nesąs jo marionetė.

„V.Satkevičius turi progą pakeisti savo nuomonę ir išlikti skyriaus pirmininko pavaduotoju“, – užsiminė konservatorius.

Aiškinasi prokurorai

V.Satkevičiui būti išmestam už partijos borto iškilo pavojus, kai pareiškė dalyvausiantis rinkimuose Vakarinėje apygardoje tam, kad V.Matuzui užkirstų kelią į Seimą.

V.Satkevičius ne kartą yra pabrėžęs, esą apie Seimo nario mandatą nė negalvojęs tol, kol jo kantrybės taurę perpildė V.Matuzo dešiniąja ranka laikomas V.Trofimovas.

Tarybos narys miesto merą užrūstino, kai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Specialiųjų tyrimų tarnybą, Finansinių nusikaltimų tarnybą bei kitas valstybės institucijas dėl neteisėtų mero komandos žmonių įdarbinimo Panevėžio savivaldybėje.

Ar V.Satkevičius padarė nusikaltimą paskyręs patarėjui Dariui Simėnui ir padėjėjai Danutei Voverienei didesnį atlyginimą garantavusią aukštesnę kategoriją nei leido jų išsilavinimas, teisėsaugos institucijos dar aiškinasi.

Panevėžio apygardos prokuroro Gedimino Marcinkevičiaus teigimu, laukiama medžiagos iš Panevėžio savivaldybės ir iš Vyriausybės atstovės Panevėžio apskrityje.

Užsitikrino palaikymą

V.Satkevičius pripažįsta neabejojantis, kad V.Trofimovo atsiribojimas nuo V.Matuzo tėra priedanga. Panevėžio meras neslepia netikintis, kad tai pačiai partijai priklausantis Tarybos narys jį vanoja be Seimo nario žinios.

„Visą laiką buvau V.Trofimovo puolamas, o V.Matuzas vis teisindavosi, kad jis niekuo dėtas. Šitas demonstratyvus atsiribojimas jiems naudingas – formaliai aš nieko nebegalėsiu sakyti, o vis tiek toliau būsiu puolamas“, – konservatorių išskaičiavimus įžvelgė V.Satkevičius.

Panevėžio meras tvirtina nesirengiantis savo noru trauktis iš partijos tik todėl, kad išdrįso mesti iššūkį korupcija įtariamam partijos kolegai.

Pasak V.Satkevičiaus, partijos vadovybė turės pati apsispręsti, ką rinktis: jį ar V.Matuzą.

Savarankiškai rinkimuose kandidatuojantis Panevėžio meras tvirtina jau užsitikrinęs krikščionių demokratų palaikymą. Kad galėtų siekti Seimo nario mandato, V.Satkevičius Vyriausiajai rinkimų komisijai iki rugsėjo privalo pateikti 1000 Vakarinės apygardos rinkėjų parašų. Anot mero, už tai, kad jam būtų leista kandidatuoti į Seimą, jau pasirašė per 1600 panevėžiečių.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ, Sekunde.lt

2012-08-18 11:45


Komentarai

  • // 2012-08-31 22:22

    Na, labai įdomu ką pasirinks konservatoriai.
    Korupcija kaltinamą asmenį ar dorai norintį dirbti merą?
    Palauksim – pamatysim.