Aukštaitijos Verslas

Merui svilina padus


Panevėžio mero Vitalijaus Satkevičiaus atostogos karštos ne tik dėl vasariškos kaitros.

Sužinojo ir prokurorai, ir prezidentė

Miesto galvai padus svilina ir žinia, kad apie reikiamo išsilavinimo neturėjusio Dariaus Simėno įdarbinimą patarėju ir jam paskirtą solidų atlyginimą pranešta teisėsaugos institucijoms ir net šalies prezidentei.

Į Generalinę prokuratūrą, Specialiųjų tyrimų tarnybą, Finansinių nusikaltimų tarnybą, Valstybės kontrolę ir prezidentūrą dėl žalos miesto biudžetui išieškojimo iš asmenų, priėmusių neteisėtus bei žalingus visuomenei sprendimus, atsakomybės kreipėsi V.Satkevičiaus partijos bendražygis konservatorius Viktoras Trofimovas, už valdančiųjų kritiką prieš kurį laiką pašalintas iš miesto Tarybos Tėvynės sąjungos frakcijos.

Neteisėtai įdarbintųjų daugėja

V.Trofimovas kartu su prašymu teisėsaugos institucijoms bei prezidentūrai pateikė ir su mero žinia padarytą įstatymo pažeidimą jau konstatavusių institucijų – Valstybės tarnybos departamento ir Vyriausybės atstovės Panevėžio apskrityje išvadas.

D.Simėnas – ne vienintelis mero komandos žmogus, neturintis tinkamo išsilavinimo, bet gavęs geresnį atlyginimą garantuojančią A lygio pareigybę. Taip pat buvo įdarbinta ir mero patarėja Danutė Voverienė.

Panevėžio politechnikume vandentiekio ir kanalizacijos tinklų bei įrenginių statybininkės specialybę įgijusią D.Voverienę į aukštojo universitetinio išsilavinimo reikalaujančias A lygio 11 kategorijos mero padėjėjos pareigas dar 2011-ųjų liepą priėmė tuometis meras socialdemokratas Povilas Vadopolas. Pasikeitus valdančiajai daugumai ir prie miesto vairo stojus krikščioniui demokratui Vitalijui Satkevičiui, moteris buvo palikta eiti tas pačias pareigas.

Tik į viešumą iškilus D.Simėno neteisėto įdarbinimo istorijai, V.Satkevičius savo padėjėją perkėlė į jos išsilavinimą atitinkančią žemesnę B lygio 9 kategoriją su mažesniu atlyginimu.

(…)

Visą Ingos KONTRIMAVIČIŪTĖS straipsnį skaitykite rugpjūčio 4 d. „Sekundėje“.

2012-08-04 11:08


Komentarai

  • frgt 2012-08-05 09:55

    nieko jam nebus normalioj valstybej but atstatidine ir pinigus reiktu grazint o cia bananu respublika