Aukštaitijos Verslas

Panevėžiečiai Jonines galės švęsti trijose vietose


Poryt suliepsnos Joninių laužai, tačiau, jei tikėsime
sinoptikų prognozėmis, juos, kaip ir beveik visada tuo laiku, gesins lietus.
Beje, šiemet bene daugiausia dalyvių ir žiūrovų sutraukdavusios šventės nei
Vaivaduose, nei Piniavoje neberengs rajono verslininkas ir politikas Jonas
Katinas. Jis tvirtina norįs šiek tiek atsipūsti ir pažiūrėti, kaip Jonines organizuoti pavyks kitiems.

Pasirinkimas yra

Nors iš miestiečių atimta galimybė nors trumpam ištrūkti į priemiestį, jie turės iš ko rinktis, nes renginiai vyks trijose vietose: prie Bendruomenių rūmų (Kranto g.), Kultūros ir poilsio parke (Parko g.) ir prie Kaziuko kamaros (Klaipėdos g.). Joninėse, kurios, deja, vyks tą pačią birželio 23 dieną, koncertuos įvairūs muzikos kolektyvai, vyks atrakcijos, prekyba, tačiau publikos numylėtiniai Rytis Cicinas ir Edmundas Kučinskas šį kartą Panevėžį aplenks.

Gerbia ligonių poilsį

Bendruomenių rūmų renginių organizavimo padalinio vadovė Sandra Myškienė sakė, kad aukštaitiškos Joninės prie rūmų prasidės 19 val. spektakliu-misterija “Joninių burtai”. Joje dalyvaus ne tik šios kultūros įstaigos, bet ir kiti miesto meno kolektyvai. Nuo 21 val. koncertuos “Pusbroliai Aliukai ir sesutė”, 22 val. bus uždegti Joninių laužai, upe bus plukdomi vainikėliai, koncertuos Laima Žemaitytė, o iš jos estafetę 23 val. perims jaunimo muzikos grupė “Funky”. Prieš vidurnaktį prasidės “raganų puota”, koncertuos “B’Avarija”. Paparčio žiedo, pasak S.Myškienės, gerbiant kitoje upės pusėje esančios ligoninės ligonių ramybę, bus galima ieškoti tik iki 1 val. Kaip ir visada per tokius renginius, vyks lauko prekyba, įvairūs atrakcionai, žaidimai.

Linksmybės iki aušros

Kultūros ir poilsio parko direktorė Regina Šimkūnienė “Sekundei” sakė, kad dvyliktą kartą rengiamose Joninėse tikimasi sulaukti iki dešimties tūkstančių dalyvių ir žiūrovų. Pasak jos, šventė prasidės apie pietus. Be įprastų karuselių, bus organizuota prekybinė mugė, ties įėjimu bus pastatyti vartai – “bromas”. Direktorė teigė, kad visi Jonai ir Janinos bus vainikuoti ąžuolų vainikais, o visomis karuselėmis galės suptis nemokamai. Koncertas prasidės 18 val. panevėžiečių muzikos grupės “Tautiečiai” pasirodymu. Vėliau žiūrovus linksmins muzikos grupės “16 Hz”, “Išjunk šviesą”, “Bohema”, “Alvija” ir dainininkė Gintarė Karaliūnaitė. 1 val. prasidėjusi diskoteka tęsis iki aušros, t.y. 3 val. ir ištvermingiausieji į namus galės grįžti jau su šviesa.

Kviečiasi aukštų svečių

Trečiosios Joninės vyks Klaipėdos gatvėje prie Kaziuko kamaros. Jų organizatoriaus verslininko Kazimiero Grabio teigimu, jau šiandien nuo 10 val. pradės veikti karuselės, jos visus norinčiuosius sups iki šeštadienio vakaro. Ketvirtadienį nuo vidurdienio po miestą važinės Lėlių vežimo teatro traukinukas, o kviesliai kvies į vieną nuostabiausių metų švenčių – Jonines. K.Grabio teigimu, oficialus renginio atidarymas numatytas 18.30 val. vėliavos pakėlimu ir liaudiškos muzikos grupės “Versmė” koncertu. Sveikinimo žodį Jonams, Janinoms ir visiems panevėžiečiams, pasak organizatoriaus, turėtų tarti miesto meras V.Matuzas, Seimo nariai, Verslininkų asociacijos atstovai. Varduvininkai bus vainikuoti, jiems įteikta suvenyrų. Vėliau koncertuos “Bohema”, “Pusbroliai Aliukai ir sesutė”, Ovidijus Vyšniauskas, “Dinamika”, “Vaivoras”. Nebus apsieita be saulės palydų, laužo uždegimo, paparčio žiedo paieškų ir laimingųjų paskelbimo. Per visą šventę vyks atrakcionai, žaidimai, o laimėjusiųjų lauks prizai. K.Grabys sakė, kad vidurnaktį bus uždegtos trys stebulės – visų raganų ir velnių blogio simbolis. Jonines numatyta baigti 1.30 val.

Ne vienoje vietoje koncertuos tie patys atlikėjai, todėl vargu ar žmonėms bus verta blaškytis, nes gali tekti to paties koncerto klausytis kelis kartus. Be to, renginių pradžios skiriasi tik pusvalandžiu.

Leido pabandyti kitiems

Paklaustas, kodėl šiemet neorganizuos Joninių, verslininkas J.Katinas teigė sąžiningai švente rūpinęsis dešimt metų ir dar pernai nusprendęs jų neberengti. “Jonines pradėjau nuo vieno Stasio Povilaičio, o baigiau su aštuonių populiariausių dainininkų pasirodymu,- sakė jis.- Šiemet tegul pabando kiti ir pamato, kaip lengva organizuoti masinius renginius, ir sužino, kiek galima gauti pelno ar nuostolių. Gink Dieve, esu Jonas ir nesakau, kad daugiau Joninių nebeorganizuosiu, bet reikia subrandinti naujų idėjų ir jas realizuoti. Galbūt bandysiu apjungti daugiau Jonų ir organizuoti mažesnes, bet tautai artimesnes, jaukesnes Jonines: galbūt ne vienoje vietoje. Dabar neatsisakau organizatoriams patarti, pasidaliju idėjomis. Šiemet Kaziukui estradą paskolinau”.

Gintautas Subačius
tel. (8-655) 04726, gintas@sekunde.com

2005-06-21 12:00


Komentarai (3)

  • Janis 2016-06-23 12:31

    kokia svente tokie ir atlikejai:)

  • Inga 2012-06-22 17:05

    cia senas juk. siemet bus tik paulius stalionis ir kapelos vsio

  • eli 2012-06-19 20:17

    liuks:)