Aukštaitijos Verslas

Panevėžio dumblo džiovykloje pradėti montuoti technologiniai įrenginiai


Vasara UAB „Aukštaitijos vandenys“ Panevėžio nuotekų valykloje – intensyvių darbų metas. Statomi dumblo apdorojimo įrenginiai, leisiantys moderniai ir saugiai apdoroti iš nuotekų susidarantį dumblą. Iki rugpjūčio pradžios statybų aikštelėje Papušių kaime jau atlikta statybos darbų už 11 mln. Lt. Planuojama, kad nauji dumblo apdorojimo įrenginiai turėtų būti baigti iki žiemos.

Šiuo metu intensyviausi darbai dumblo džiovykloje. Jos pastatas jau iškilęs, čia montuojami pagrindiniai technologiniai įrenginiai. Šalia džiovyklos pastato įrengtas džiovinto dumblo bunkeris.

Naujus dumblo apdorojimo įrenginius stato jungtinės veiklos grupė – AB „EKRA“, UAB „Projektų centras“ ir WATROPUR AG.

Panevėžio dumblo apdorojimo įrenginių statybos projekto darbų vykdymo sutartis pasirašyta 2011 m. birželio 8 d. Numatyta per 18 mėnesių atlikti 24,1 mln. Lt vertės darbų. Dauguma lėšų – apie 80,5 proc. – skirta iš 2007-2013 m. ES Sanglaudos skatinimo veiksmų programos, 9,5 proc. – Respublikos biudžeto ir 10 proc. – UAB „Aukštaitijos vandenys“ indėlis.

Naujojoje dumblo džiovykloje bus apdorojamos Panevėžio nuotekų valykloje susidarantis dumblas bei atvežtas iš Kupiškio, Ramygalos ir Krekenavos nuotekų valyklų.

Anot UAB „Aukštaitijos vandenys“ atstovų, įdiegus naująją dumblo apdorojimo technologiją sumažės grėsmė aplinkai, padidės dumblo panaudojimo galimybės. Numatoma per metus apdoroti 14 560 tonų sausinto dumblo. Tai žymiai pagerins esamą situaciją – dumblo tūris sumažės apie 4 kartus, susilpnės jo skleidžiamas nemalonus kvapas, bus užkirstas kelias dirvožemio ir požeminio vandens taršai.

Sekunde.lt

2012-08-08 13:56


Komentarai (3)

 • smarve 2012-08-09 14:47

  greitu laiku kniaudiskiu gatveje butai atpigs nes gyventi s… aromate labai nesinoretu.tuo reikalu turi uzsiimti visuomenes sveikatos tarnybos,bet turbut jau nusipirko ”licenzija”

 • nežinau 2012-08-08 21:21

  nežinau ką jie ten tvarko ir ką tvarkys, bet gal galėtų susitvarkyti savo skleidžiamus kvapus? Kniaudiškėse darosi neįmanoma gyventi.

  • m 2012-08-08 23:13

   ranka ranką plauna