Aukštaitijos Verslas

Praktika svetur leido pažinti save


Vis daugiau gabių studentų praktiką gali atlikti pasirinktoje užsienio šalyje. Panevėžio kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto būsimasis aplinkosaugininkas Benas Sutkevičius visai neseniai grįžo iš Italijos, Cosenzos miesto, kur pagal Erasmus mainų programą atliko praktiką Aplinkos apsaugos departamente.

Tyrė upių vandenį

Nors po trijų mėnesių grįžusiam vaikinui dabar reikia daugiau mokytis, kad pasivytų studijų draugus, Benas džiaugiasi įgyta patirtimi, naujomis pažintimis ir tuo, kad ši praktika leido suprasti, ko norėtų siekti.

Benas dar studijų pradžioje domėjosi, ar per praktiką galės atlikti įvairius mokslinius tyrimus ne tik popieriuje. Dėstytojų atsakymas vaikiną kiek nuvylė – tikimybė itin menka dėl ypač brangiai kainuojančių tyrimų. Tad kai atsirado galimybė vykti į Italiją ir padėti vietiniams aplinkosaugininkams tirti vandens kokybę Kalabrijos regione, Benas  nė nedvejodamas sutiko.

Pasak B.Sutkevičiaus, kiekviena diena būdavo vis kitokia, tad ne tik buvo labai įdomu dirbti, bet ir įgijo vertingų žinių, praversiančių ateityje.

„Mano darbo savaitė atrodė taip: tris dienas vykdavome į kalnus, kur prasidėdavo upės ištakos, ir imdavome vandens mėginius. Kitas dvi dienas laboratorijoje tirdavome jų užterštumą. Dalyvavau visose tyrimo grandyse – nuo mėginių ėmimo, kartais ypač sudėtingomis sąlygomis, iki ataskaitos išsiuntimo į Briuselį“, – pasakojo studentas.

Darbdaviams taip patiko Benas, kad šie siūlė jam pasilikti ilgesniam laikui, tačiau vaikino laukė egzaminai, jei būtų užsibuvęs, būtų tekę atidėti studijas.

„Su savo koordinatoriumi dviese nuveikėme tikrai daug darbų. Pats darbas labai įdomus, visąlaik tobulėji ir sužinai ką nors naujo, tačiau ten nelabai yra galimybių kilti karjeros laiptais“, – darbo perspektyvas Italijoje jau apsvarstė Benas.

Aplankė žymiąsias vietas

22-ejų vaikinas džiaugiasi, kad per praktiką ne tik įgijo daug vertingų specialybės žinių, bet ir pamatė turistų taip pamėgtą Italiją iš arčiau. Kadangi ilgokai trunka įvairūs su dokumentų tvarkymu susiję reikalai, Benas turėjo progos pakeliauti po šalį.

„Pirmas tris savaites negalėjau dirbti. Tad tą laiką išnaudojau kelionėms. Vasarą dirbau Anglijoje, kad sutaupyčiau pinigų pakeliauti po Italiją. Iš pradžių aplankiau artimiausius miestelius, jie žavėjo savo mažumu ir jaukumu. Visus juos skalavo nuostabiai švarus vandenynas“, – pasakojo Benas.

(…)

Visą Linos DRANSEIKAITĖS straipsnį skaitykite sausio 23 d. „Sekundėje“.

2012-01-23 12:31


Komentarai (2)

  • faustas 2012-01-28 05:15

    kada grisi i anglija tevas ? :D

  • panevėžietė 2012-01-23 14:57

    Šaunuolė kolegija, kad suteikia studentams tokių šansų!