Aukštaitijos Verslas

Startavo atnaujinta interneto svetainė www.panevezys.lt


Panevėžio miesto savivaldybės ir gyventojų dialogą skatins nauja informacinė priemonė – nuo šiol gyventojai galės naudotis atnaujinta interneto svetaine www.panevezys.lt .

„Dažnai išgirsdavome nuomonę, kad dabartinė svetainė moraliai ir technologiškai pasenusi, todėl naujovės buvo būtinos. Esu tikras, kad įdiegtos naujos paslaugos sustiprins valdžios, Savivaldybės administracijos ir visuomenės bendravimą. Lengviau ir operatyviau bus nustatomos mieste kylančios problemos, panevėžiečių lūkesčiai“, – sako Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius.

„Džiaugiamės šiuo projektu. Mūsų siekis – užtikrinti grįžtamąjį ryšį tarp valdžios atstovų ir gyventojų pagaliau įgauna pagreitį. Gyventojai galės balsuoti už Tarybai teikiamų sprendimų projektus,  balsavimo rezultatai iškart pateks į Tarybos darbotvarkę. Tad Tarybos nariai galės susipažinti su gyventojų nuomone. Šiuo projektu panevėžiečiai ne tik bus skatinami labiau įsitraukti į miesto gyvenimą, bet ir naudotis informacinėmis technologijomis. Tai skatins informacinės visuomenės mieste ir regione plėtrą“, – teigia administracijos direktorė Kristina Vareikienė.

Projektui „Elektroninės demokratijos priemonių sukūrimas ir plėtra Panevėžio miesto savivaldybėje“ įgyvendinti skirta per 669,5 tūkst. Lt ES ir LR valstybės biudžeto parama.

Už šias lėšas sukurta interneto svetainė, integruojant modernias elektronines priemones, modernizuotas Tarybos darbas, viešinama geografinės informacinės sistemos informacija, sutvarkyta Savivaldybės teisės aktų duomenų bazė.

Atnaujintoje Savivaldybės interneto svetainėje įdiegtos e-demokratijos paslaugos – nuo šiol gyventojai elektroninėje erdvėje galės pateikti savo iniciatyvas, peticijas, diskutuoti jiems aktualiomis temomis forume su Savivaldybės darbuotojais, politikais, galės komentuoti naujienas. Taip pat bus galima naudotis interaktyviu žemėlapiu, įdiegtu geografinės informacinės sistemos (GIS) pagrindu. Gyventojai turės galimybę internetu asmeniškai informuoti atsakingus asmenis apie pastebėtas miesto problemas ir taip inicijuoti jų sprendimą. Visoms piliečių iniciatyvoms bus užtikrintas grįžtamasis ryšys – bus galima stebėti kreipimosi etapus nuo užregistravimo iki sprendimo priėmimo.

Svetainėje bus žemėlapis. Jame specialiais ženklais bus pažymėtos vietos, kur vykdomi kelių remonto ar priežiūros darbai, sužymėtos apylankos, apvažiavimai, uždarytos gatvės.

Sekunde.lt

2011-12-13 12:49