Aukštaitijos Verslas

Kirgizijos ir Uzbekistano pasienyje kilo susišaudymas


Antradienį Kirgizijos ir Uzbekistano pasienyje kilo dviejų šalių pasieniečių susišaudymas, praneša agentūra “Fergana”. Preliminariais duomenimis, per jį vienas žmogus žuvo, dar keli buvo sužeisti.

Incidentas įvyko kelio Koktašas – Bulak Baši ruože, kur atliekami remonto darbai. Pasak Kirgizijos pareigūnų, imtis darbų šiame ruože nederėjo, kadangi jis eina per nesuderintą sienos atkarpą. Apie situaciją buvo įspėti vietos gyventojai, remontuojantys kelią.

Antradienį ten atvyko Uzbekistano pasieniečiai, kurie taip pat pareikalavo nutraukti darbus. Kaip pranešama, vietos gyventojai į šiuos reikalavimus reagavo agresyviai (kuo pasireikškė agresija – nepatikslinama). Uzbekistano kariškiai paleido ugnį. Atsakydami į tai Kirgizijos pasieniečiai irgi ėmė šaudyti.

“AKIpress” duomenimis, per susišaudymą žuvo Kirgizijos kariškis, dar du civiliai sužeisti. Kirgizijos pasienio tarnyba praneša apie “aukas” tarp Uzbekistano pasieniečių.

Kirgizijos ir Uzbekistano pasienyje neretai kyla konfliktų, taip pat ir ginkluotų. Nesutariama dėl vandens išteklių ir ganyklų naudojimo, taip pat dėl judėjimo pasienio rajonuose tvarkos. Papildomų keblumų sudaro tai, kad yra ginčijamų sienos ruožų.

ELTA

2012-07-18 12:56