Aukštaitijos Verslas

PAKISTANAS. Protestuotojai susirėmė su policija, vienas žmogus žuvo


Pakistano mieste Pešavare penktadienį prieš pranašo Mahometo įžeidimus protestuojantys musulmonai susirėmė su policija.

Tikintis protestų dėl JAV sukurto musulmonus papiktinusio filmo ir Prancūzijos žurnalo išspausdintų pranašo Mahometo karikatūrų, buvo sustiprinta Vakarų diplomatinių atstovybių musulmoniškose šalyse apsauga. Kai kurios atstovybės buvo uždarytos.

Penktadienį protestuotojai Pešavare išėjo į gatves, padegė kino teatrą ir susirėmė su riaušių policija, kuri bandė protestuotojus išvaikyti ašarinėmis dujomis. Pagrindinės miesto ligoninės gydytojas informavo, kad mažiausiai penki žmonės buvo sužeisti.

Naujienų agentūra dpa praneša, kad Pešavare žuvo televizijos darbuotojas. Jis buvo kanalo “ARY News” vairuotojas. Vyras žuvo bandydamas reporterių komandą nuvežti arčiau degančio kino teatro. Pranešama, kad vairuotoją pakirto policijos paleista kulka.

Sostinėje Islamabade apie tūkstantį protestuotojų ketvirtadienį svaidė akmenis, bandė patekti prie JAV ambasados ir susirėmė su policija. Penktadienį dėl saugumo daugiau nei dešimtyje Pakistano miestų nebuvo teikiamos mobiliojo ryšio paslaugos. Pakistane penktadienis buvo paskelbtas nacionaline švente pranašo Mahometo garbei, kad gyventojai galėtų tą dieną skirti protestams. Valdžia ragino žmones protestuoti taikiai.

Protestuojama ir kitose musulmonų šalyse. Afganistano sostinės Kabulo policija pranešė, kad, siekdama užkirsti kelią smurtui, palaiko ryšį su religiniais ir bendruomenių lyderiais.

Prancūzijos žurnale “Charlie Hebdo” išspausdintos pranašo Mahometo karikatūros išprovokavo palyginti nedaug protestų. Prie Prancūzijos ambasados Teherane susirinko apie 100 iraniečių.

ELTA

2012-09-21 14:00