Aukštaitijos Verslas

Profsąjungos protestuodamos nedalyvaus Trišalės tarybos posėdyje dėl MMA didinimo


Protestuodami prieš Vyriausybės siūlymą nuo liepos 1-osios minimalią mėnesio algą (MMA) didinti ne iki 900 litų, kaip siūlo profsąjungos, o iki 850 litų, Nacionalinių Lietuvos profesinių sąjungų centrų atstovai antradienį nedalyvaus neeiliniame Trišalės tarybos posėdyje.

Profesinės sąjungos pareiškia nepasiduosiančios priešrinkiminiams Vyriausybės politiniams žaidimams ir šantažui.

Premjeras Andrius Kubilius antradienį pareiškė, kad Trišalei tarybai nepritarus Vyriausybės siūlymui (MMA) didinti iki 850 litų nuo šių metų liepos 1 dienos, MMA išvis nedidės,.

Vyriausybė Trišalei tarybai pirmadienį pateikė siūlymą pritarti MMA didinimui iki 850 litų nuo šių metų liepos 1 dienos.

Vyriausybė laukia Trišalės tarybos pritarimo artimiausiu metu.

“Mes kaip tik dialogą norime užbaigti rezultatyviai, nes galima kalbėtis, o minimalios algos klausimu taip ir nesutarti. Mes, kaip ir sakėme anksčiau, siūlome nuo liepos 1 dienos didinti iki 850 litų, tai yra didinti 7-8 procentais minimalią algą, ir toliau matome galimybę, ypatingai, jeigu Darbo kodeksas bus pataisytas ir tos pataisos, kurios lemtų lankstesnius darbo santykius priimtos, dar papildomai didinti nuo sausio 1 dienos – iki 900 litų. Tokį palaipsnį didinimą esame pasiruošę įgyvendinti ir tai darome atsižvelgdami į ekonomikos vystymosi kontekstą, kurį visi turime racionaliai matyti ir įvertinti”, – antradienį Lietuvos radijui sakė Ministras Pirmininkas, pasiteiravus, ar Vyriausybė jau prarado dialogą su profsąjungomis.

“Blokavimas tokio sprendimo reikštų, kad nuo liepos 1 dienos minimali alga nedidėtų”, – sakė A. Kubilius.

Profsąjungos MMA iki 900 litų siūlo kelti jau nuo liepos, tuo tarpu Vyriausybė pasisako už laipsnišką MMA kėlimą dviem etapais – iki 850 litų nuo liepos 1 dienos ir iki 900 litų nuo 2013 m. sausio 1 d.

Sekunde.lt

2012-06-19 13:20