Aukštaitijos Verslas

Garliavos skandalus narplios Panevėžio prokurorai


Skandalingo bandymo perduoti Laimutei Stankūnaitei dukrelę aplinkybes narplios Panevėžio apygardos prokurorai. Taip nusprendė Generalinė prokuratūra, panevėžiečiams patikėjusi nagrinėti du ikiteisminius tyrimus dėl kovo 23-iosios įvykių Garliavoje.

Panevėžio prokurorai tęs Kauno kolegų pradėtą tyrimą dėl galimo trukdymo antstoliui vykdyti teismo sprendimą ir dėl grasinimo valstybės tarnautojui. Taip pat panevėžiečiams pavesta ištirti, ar valstybės tarnautojai nepiktnaudžiavo vykdydami Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą. Įtarimai nė viename šių ikiteisminių tyrimų kol kas niekam nepareikšti.

Dėl įvykių Garliavoje, kai nesėkmingai mėginta perduoti mergaitę motinai, pradėti penki ikiteisminiai tyrimai: dėl piktnaudžiavimo, dėl nežymaus L.Stankūnaitės sveikatos sutrikdymo, dėl trukdymo antstoliui vykdyti teismo sprendimą, dėl grasinimo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams bei dėl grasinimo antstolei.

Generalinė prokuratūra teigia, kad du iš jų perduoti panevėžiečiams siekiant užtikrinti, kad ypatingą visuomeninę reikšmę turinti galimai nusikalstama veika būtų ištirta kuo greičiau ir išsamiau.

L.Stankūnaitei dukters globą dar pernai gruodį suteikė Kėdainių rajono apylinkės teismas, tačiau iki šiol jo sprendimas nėra įvykdytas.

Mažametė gyvena tetos teisėjos Neringos Venckienės namuose. Mirusio mergaitės tėčio Drąsiaus Kedžio artimieji mažametės neperduoda motyvuodami, kad ši atsisako pas motiną eiti.

Kai kovo pabaigoje antstolė ir policija pabandė įvykdyti teismo sprendimą ir grąžinti dukrą L.Stankūnaitei, Venckų namuose kilo incidentas.

Generalinio policijos komisaro pavaduotojas Renatas Požėla yra pasakojęs, kad apie Kėdainių rajono apylinkės teismo leidimą antstolei Sonatai Vaicekauskienei taikyti priverstines priemones ir įvykdyti teismo sprendimą policija sužinojo skandalingojo perdavimo išvakarėse tik iš žiniasklaidos.

Kitą rytą Kauno VPK pareigūnai nuvyko pas antstolę ir pasitarimo metu ji nusprendusi mergaitės perėmimą vykdyti per jos pasimatymą su mama.  Antstolė kreipėsi į pareigūnus prašydama užtikrinti viešąją tvarką ir pašalinti galimas kliūtis.  Tą pačią dieną apie 10.30 val. S.Vaicekauskienė atvyko į Kedžių namus lydima policininko ir dviejų apsaugos pareigūnų, saugojusių L.Stankūnaitę ir mergaitę.

Į Kedžių namus taip pat atvyko ir daugiau uniformuotų policijos pareigūnų. Jiems buvo nurodyta užtikrinti tvarką, nevartoti smurto prieš nepilnamečius ir neįeiti į namus.

Kai S.Vaicekauskienė pranešė, kad vykdoma teismo nutartis, ir paprašė vaiką perduoti motinai, kilo sumaištis, mergaitė klykė, suaugusieji šaukė.

Skandalingą mergaitės perdavimą nutraukė Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ, Sekunde.lt

2012-04-25 11:58