Garliavos skandalus narplios Panevėžio prokurorai


Skandalingo bandymo perduoti Laimutei Stankūnaitei dukrelę aplinkybes narplios Panevėžio apygardos prokurorai. Taip nusprendė Generalinė prokuratūra, panevėžiečiams patikėjusi nagrinėti du ikiteisminius tyrimus dėl kovo 23-iosios įvykių Garliavoje.

Panevėžio prokurorai tęs Kauno kolegų pradėtą tyrimą dėl galimo trukdymo antstoliui vykdyti teismo sprendimą ir dėl grasinimo valstybės tarnautojui. Taip pat panevėžiečiams pavesta ištirti, ar valstybės tarnautojai nepiktnaudžiavo vykdydami Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą. Įtarimai nė viename šių ikiteisminių tyrimų kol kas niekam nepareikšti.

Dėl įvykių Garliavoje, kai nesėkmingai mėginta perduoti mergaitę motinai, pradėti penki ikiteisminiai tyrimai: dėl piktnaudžiavimo, dėl nežymaus L.Stankūnaitės sveikatos sutrikdymo, dėl trukdymo antstoliui vykdyti teismo sprendimą, dėl grasinimo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams bei dėl grasinimo antstolei.

Generalinė prokuratūra teigia, kad du iš jų perduoti panevėžiečiams siekiant užtikrinti, kad ypatingą visuomeninę reikšmę turinti galimai nusikalstama veika būtų ištirta kuo greičiau ir išsamiau.

L.Stankūnaitei dukters globą dar pernai gruodį suteikė Kėdainių rajono apylinkės teismas, tačiau iki šiol jo sprendimas nėra įvykdytas.

Mažametė gyvena tetos teisėjos Neringos Venckienės namuose. Mirusio mergaitės tėčio Drąsiaus Kedžio artimieji mažametės neperduoda motyvuodami, kad ši atsisako pas motiną eiti.

Kai kovo pabaigoje antstolė ir policija pabandė įvykdyti teismo sprendimą ir grąžinti dukrą L.Stankūnaitei, Venckų namuose kilo incidentas.

Generalinio policijos komisaro pavaduotojas Renatas Požėla yra pasakojęs, kad apie Kėdainių rajono apylinkės teismo leidimą antstolei Sonatai Vaicekauskienei taikyti priverstines priemones ir įvykdyti teismo sprendimą policija sužinojo skandalingojo perdavimo išvakarėse tik iš žiniasklaidos.

Kitą rytą Kauno VPK pareigūnai nuvyko pas antstolę ir pasitarimo metu ji nusprendusi mergaitės perėmimą vykdyti per jos pasimatymą su mama.  Antstolė kreipėsi į pareigūnus prašydama užtikrinti viešąją tvarką ir pašalinti galimas kliūtis.  Tą pačią dieną apie 10.30 val. S.Vaicekauskienė atvyko į Kedžių namus lydima policininko ir dviejų apsaugos pareigūnų, saugojusių L.Stankūnaitę ir mergaitę.

Į Kedžių namus taip pat atvyko ir daugiau uniformuotų policijos pareigūnų. Jiems buvo nurodyta užtikrinti tvarką, nevartoti smurto prieš nepilnamečius ir neįeiti į namus.

Kai S.Vaicekauskienė pranešė, kad vykdoma teismo nutartis, ir paprašė vaiką perduoti motinai, kilo sumaištis, mergaitė klykė, suaugusieji šaukė.

Skandalingą mergaitės perdavimą nutraukė Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ, Sekunde.lt

2012-04-25 11:58


Add Comment RegisterKomentarai

 • Petras Mureika - ekspolic. eksavia........ 2012-05-17 15:03

  Petras Mureika.
  Atviras laiškas:

  LR Prezidentei J.E.D.Grybauskaitei.
  LR Seimui.
  LR Generaliniam prokurorui.
  LR VRM ministrui.
  LR Policijos departamentui.
  LR Vaiko Teisių Kontrolieriaus institucijai.
  Žiniasklaidai.

  ……..ir štai kažkieno sumanytas planas dėl D.Kedžio dukros paėmimo jėga – įvykdytas.
  LR policija pasislėpė po įstatymų vykdymo skraiste. Ji (policija) elgiasi kaip nekalta mergelė: – mes prižiūrime, kad būtų įvykdytas teisingumas, saugome viešą tvarką ir pan. Bet juk aiškiai matosi visuose video įrašuose dėl vaiko paėmimo: naudojama fizinė jėga ne tik prieš mergaitę, bet ir prieš jos artimuosius !!! Sugadintas privatus turtas !!! Kaip ten sakoma panašiais atvejais: „ Jėga yra – proto nereikia“.
  Internetinė informacija iš internetinio puslapio: http://www.delfi.lt 2012 m. gegužės 17 d. 06:46 – „ N.Venckienė iš karto po mergaitės paėmimo tiesioginiame eteryje patvirtino, kad globotinė buvo paimta. Ji sakė, kad tai padaryta jėga: “Man rankas užlaužė”. ………………
  Viešoje informacinėje erdvėje, kažkieno buvo bandyta aiškinti, kad teisėja savo namuose neturi teisinio imuniteto…..neįtikėtina, tai galima prieš ją naudoti smurtą ???!!!
  Kai, ne tarnybos metu, nusikalsta policijos pareigūnas, jam taikoma didesnė teisinė atsakomybė nei paprastam piliečiui, tai reiškia, kad po tarnybos jo teisinis statusas kaip policijos pareigūno – išlieka, o šiuo atveju teisėja savo namuose neturi teisinio imuniteto ir prieš ją galima naudoti fizinę jėgą !!! Absurdas ir visiškas, ne tik įstatymų, bet ir piliečių teisių nepaisymas !!!
  Savo laiku dirbau policijoje ir puikiai žinau, kad atsiradus byloje naujai informacijai, reikia ją teisiškai įforminti, nes nuo to gali atsirasti visiškai kitas teismo sprendimas!
  Ar buvo paklausta mergaitės su kuo ji nori gyventi ??? Abejoju, nes video įrašuose puikiai matosi kaip mergaitė priešinasi jos perdavimui motinai.
  Ar buvo galima teismui priimti sprendimą atiduoti mergaitę motinai, jei:
  – L.Stankūnaitei, pirminėje šios istorijos stadijoje buvo pareikšti tam tikri įtarimai iš
  D.Kedžio pusės.
  – L.Stankūnaitė – saugoma, o tai reiškia, kad jos (L.Stankūnaitės) aplinkoje – nesaugu.
  Kaip galima atiduoti vaiką į nesaugią aplinką ???!!!
  – Viešoje erdvėje nė vieno žodžio, iš kokių pajamų gyvena L.Stankūnaitė. Atsiranda
  natūralus klausimas: ar ji sugebės išlaikyti savo dukrą ???
  – Teisme nepaklausė mergaitės su kuo ji nori gyventi. Pažeistos mergaitės teisės !!!
  ….ir t.t. ir t.t.
  Šis ir kiti įvykiai parodo kiek dar daug teisinės ir kitokios betvarkės mūsų šalyje !!!

  Prašau gerb. LR Prezidentės dar labiau atkreipti į tai savo dėmesį.
  Prašau LR seimo daugiau suteikti tam tikrų konstitucinių galių LR Prezidento institucijai.
  Prašau visų LR teisėsaugos institucijų deramai, teisingai ir sąžiningai vykdyti savo prievoles !!!

  Petras Mureika – ekspolicijos pareigūnas…………………..
  Lietuva 2012 m. gegužė 17 d.

  *******************

Prisijunkite
FB
Užsiregistruokite
FB