Aukštaitijos Verslas

Narkotikus kalinei siuntė batelio kulne


Panevėžio pataisos namuose kalinčioms moterims kvaišalus dažniausiai mėginama perduoti permetant per tvorą, tačiau kai kurie nuteistųjų giminaičiai ir draugai ieško originalesnių ir jų, manymu, patikimesnių būdų.

Čia bausmę atliekanti 28 metų N.K. pirmadienį iš Alytaus sulaukė pašto siuntinio. Jame buvo rudeniniai bateliai. Juos patikrinę pareigūnai vieno kulne rado ir paėmė du paketėlius su šviesiai gelsvos spalvos, įtariama, narkotine medžiaga.

Kalėjimo darbuotojai žinojo, kad N.K. turi priklausomybę nuo narkotikų, todėl jai adresuotą siuntinį tikrino ypač atidžiai. Nuojauta, kad gali būti paslėpta draudžiamų medžiagų, jų neapvylė.

Pataisos namų direktoriaus pavaduotojos Reginos Stankuvienės teigimu,  panašus atvejis, kai  narkotikus mėginta perduoti batuose, buvo prieš daug metų.

Paklausta, ar reikėtų atlyginti nuostolius N.K., jeigu paaiškėtų, kad per patikrinimą sugadintoje avalynėje kvaišalų nėra, direktoriaus pavaduotoja atsakė, kad batus tiesiog sutaisytų kalėjimo batsiuvė, beje, taip pat nuteistoji.

Šiemet Pataisos namų darbuotojai siuntinyje neaiškaus turinio miltelių aptiko pirmą kartą. Pernai jie  rado kvaišalų vienai nuteistajai močiutės atsiųsto drabužio kišenėje. Paketėlis buvo įdėtas į kišenę, jo net nemėginta slėpti.

Kitai nuteistajai narkotikai buvo atsiųsti sveikinimo atviruke. Pataisos namuose nuteistosioms adresuoti laiškai nėra skaitomi ir cenzūruojami. Darbuotojai tik juos atplėšia moterų akivaizdoje ir patikrina, ar viduje nėra draudžiamų medžiagų, daiktų.

Iš vienai moteriai skirto laiško iškritęs atvirukas jiems pasirodė įtartinai storas, tad buvo pasidomėta, kas jame yra. Pasirodo, ten buvo kvaišalai.

Pasak R.Stankuvienės,  populiariausias bandymas perduoti bausmę atliekančioms moterims kvaišalus yra juos mėtyti per tvorą. Pernai Pataisos namų darbuotojams pavyko perimti devynis tokius nelegalius siuntinius.

Pavaduotoja neslepia, kad į kalėjimą narkotikų patenka. Iš šiuo metu 338 bausmę atliekančių moterų trečdalis yra priklausomos nuo kvaišalų.

Kad nuteistoji apsvaigusi, prižiūrėtojai pastebi iš tam tikrų požymių. Jie kiekvienai moteriai pasireiškia skirtingai. Vienos būna pakylėtos, daug be priežasties juokiasi, kikena, šoka, kitos būna labai prislėgtos, daug miega, kai kurios ima itin ryškiai dažytis.

Inga SMALSKIENĖ, Sekunde.lt

2012-07-11 11:35