„Ekrano“ lygiosios Dubline

Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai UEFA Čempionų lygos atrankos II kvalifikacinio etapo pirmose rungtynėse išvykoje taikiai išsiskyrė su Airijos čempionais „Shamrock Rovers“ ir įgijo puikią galimybę patekti į kitą etapą. Rungtynės baigėsi 0:0.

Pirmas kėlinys

Šalies futbolo čempionas Panevėžio „Ekranas“ Airijos sostinėje Dubline įvarčio neįmušė, tačiau ir savo vartus išsaugojo „sausus“. Sužaidę nulines lygiąsias su „Shamrock Rovers“ ekipa panevėžiečiai išsaugojo puikią galimybę žengti į kitą UEFA Čempionų lygos atrankos etapą.

UEFA Čempionų lygos atrankos II kvalifikacinio etapo pirmas rungtynes „Ekranas“ pradėjo tokia startine sudėtimi: E.Zubas, J.Urdinovas, M.Samusiovas, I.Dedura, V.Lukša, G.Tomkevičius, A.Kučys, M.Andelkovičius, A.Vertelis, E.Varnas, Ž.Kymantas.

Pirmo kėlinio pradžioje abi komandos demonstravo atsargų futbolą. Kamuolys daugiausia buvo kontroliuojamas aikštės viduryje. Kėlinio viduryje komandos apsikeitė tolimais šūviais, tačiau rezultatas nepakito. Pirmasis kėlinys baigėsi dėsningu rezultatu – 0:0.

Varžovai aktyvesni

Antrame kėlinyje iniciatyvą perėmė aikštės šeimininkai. „Shamrock Rovers“ futbolininkų netenkino tokia mačo eiga ir jie bandė įvykius pakreipti sau naudinga linkme. Kamuolį dažniau valdė airiai, tačiau panevėžiečiai sėkmingai darbavosi gynyboje.

Artėjant mačui į pabaigą, Panevėžio ekipos jėgos seko, o „Shamrock Rovers“ spaudimas didėjo.  Puikiai žaidė „Ekrano“ vartininkas E.Zubas, kuris komandą nuo įvarčio išgelbėjo 78-ą minutę. Po poros minučių kamuolys pataikė į „Ekrano“ vartų skersinį. Varžybų paskutinėmis minutėmis ekraniečiai atlaikė varžovų spaudimą ir išvykoje pasiekė naudingą rezultatą. Rungtynės baigėsi rezultatu 0:0.

Pasibaigus varžyboms Panevėžio ekipos žaidėjai dėkojo sirgaliams. Rungtynėse Dubline „Ekraną“ palaikė apie 500 tautiečių, kurių balsai garsiai aidėjo stadione.

Viena kovos dalis

„Ekrano“ komanda Dubline sužaidė lygiosiomis, o ekipos vyriausiasis treneris Valdas Urbonas po varžybų vykusioje spaudos konferencijoje pažymėjo, jog tai tebuvo viena kovos dalis. „Po tokių rungtynių įtampa greitai nedingsta. Manau, kad buvo kovingas, atkaklus, gražus susitikimas. Reikia suprasti, jog tai tik pirmos rungtynės, tai tik viena šios kovos dalis. Tai, jog teisėjas leido žaidėjams kovoti, man nebuvo keista. Teisėjas iš Suomijos, o ši šalis simpatizuoja tokiam žaidimo stiliui. Manau, arbitras puikiai susitvarkė su savo darbu, kovos buvo pakankamai, vyravo normalus futbolas.“

„Ekrano“ vairininkas taip pat pripažino, kad susitikimo pabaigoje jo auklėtiniams pristigo jėgų. „Natūralu, kad rungtynėms einant į pabaigą, namų komanda labiau siekia laimėti, spaudimas mums didėjo, kėlė pavojų standartinės situacijos bei išmetamas kamuolys nuo šoninės linijos link mūsų vartų. Džiaugiuosi, jog pavyko nuo to apsiginti.

Tie žaidėjai, kurie buvo aikštėje, sėkmingai vykdė tas užduotis, kurias mes jiems kėlėme. Paskutines 10 minučių matėsi, jog ekipa jautė nuovargį, tačiau nemačiau ant atsarginių žaidėjų suolelio žaidėjo, kuris būtų iš esmės mus sustiprinęs“, – kalbėjo treneris.

Antras UEFA Čempionų lygos atrankos II kvalifikacinio etapo rungtynes komandos žais liepos 24 dieną Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione. „Ekranas“ varžybose kels tik vieną tikslą – žengti į kitą etapą.„Reikės iki atsakomųjų rungtynių analizuoti šį mačą, pažiūrėti, kur galime stipriau sužaisti. Mūsų tikslas – pereiti į kitą etapą, mums namuose bus reikalinga pergalė.

Aš manau, jog mūsų ekipa yra patyrusi, ypač didelė koncentracija būna tarptautinėse rungtynėse. Lietuvos čempionate tos įtampos kartais trūksta, su ja susidūrę, ją priimame. Kai kuriais momentais komanda gali sužaisti žymiai geriau. Artimiausią savaitę praleisime analizuodami šį susitikimą bei ruošimės atsakomosioms rungtynėms“, – po rungtynių kalbėjo „Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas.

Primename, antros komandų rungtynės vyks liepos 24 dieną 20 val. „Aukštaitijos“ stadione.