Dviratininkės pateisino lūkesčius

Praėjusį savaitgalį Kaune įvyko plento dviračių lenktynės „Kredito unijų Kauno dviračių maratonas 2012“. Startavo beveik 800 Lietuvos ir Latvijos sportininkų.

Dalyvių gausa

Praėjusį savaitgalį Kaune buvo organizuotos plento dviračių lenktynės „Kredito unijų Kauno dviračių maratonas 2012“. Varžėsi beveik 800 Lietuvos ir Latvijos sportininkų. Trečią kartą vykęs Kauno dviračių maratonas buvo skirtas paminėti Jungtinių Tautų organizacijos paskelbtus Tarptautinius kooperatyvų metus. Kaune varžėsi apie 800 nuo 13 iki 60 metų dviratininkų.

Susirinko dviratininkai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Vilkaviškio, Šilalės, Alytaus, Visagino, Kvėdarnos, Rygos ir Jūrmalos miestų.

Į dviračių lenktynes susirinko daug komandų. Dalyvavo 56 sporto klubų, mėgėjų, įmonių ir organizacijų komandos. Dalyviai važiavo 8, 32 arba 80 kilometrų nuotolį. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti Kauno mero taurėmis.

„Kredito unijų Kauno dviračių maratonas 2012“ buvo pirmasis Plento maratonų taurės etapas. Liepos 29 dieną dviratininkai varžysis Šiauliuose, o rugsėjo 9-ąją – Vilniuje. Rudenį susumavus rezultatus paaiškės visų grupių ir komandų absoliutūs „Plento taurės 2012“ nugalėtojai.

Panevėžiečių startai

Maratone dalyvavo ir Panevėžio miesto dviratininkės. 80 kilometrų distanciją moterų grupėje  pirma įveikė PKKSC (Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras) komandos DSK „Fortūna“ atstovė Milda Jankauskaitė – 1 val. 58 min. 59 sek.

Antra vieta atiteko Utenos miesto atstovei Robertai Pilkauskaitei. Trečia finišo liniją kirto panevėžietė Eglė Zablockytė iš „El-Eko-Sport“ komandos.

Tarp greičiausių A lygos sporto komandų greičiausi buvo „Velostreet-Fuji Team“ vyrai, antra buvo „Velomanija-Niskama“ komanda. Trečią vietą iškovojo Panevėžio kūno kultūros centro vaikinų ir merginų jaunimo komanda SK „El-Eko-Sport“.

Maratono rezultatai

Lenktynių „Kredito unijų Kauno maratonas 2012“ absoliučiu nugalėtoju antrą kartą iš eilės tapo ir Kauno mero taurę iškovojo Vytautas Kaupas, „Velostreet-Fuji Team“ komandos narys. Greičiausio titulą apgynęs V.Kaupas 80 km trasą įveikė per 1:55:13 val.  Intriguojamame finiše jam nusileido ir antrą vietą laimėjo kitas tituluotas varžovas – panevėžietis Ignatas Konovalovas iš profesionalų „Team Movistar“ komandos (1:55:13,8).

Trečią vietą iškovojo jaunas ir perspektyvus dviratininkas Eimantas Gudiškis iš „Velomanija-Niskama“ komandos (1:55:14,2). Eimantas Gudiškis laimėjo ir INIT TV įsteigtą prizą už greičiausiai nuvažiuotą vieną ratą.

Tarp B lygos komandų nugalėjo „Dviračių salonas“. Antra liko „Velo Ghost Veloma“ ekipa, trečia – „Focus Vilnius“ komanda. Mėgėjų ir įmonių komandos buvo vertinamos už nuvažiuotą ratų skaičių. Tarp mėgėjų komandų nepralenkiamas buvo „Velomanų“ klubas –  jo atstovai įveikė 110 ratų. Antra buvo „Nikeliuoto špykio“ komanda iš Alytaus (57 ratai), trečia – Kauno „Drym Tym“ komanda (54 ratai).

Iš įmonių komandų pirmą vietą ir specialų prizą laimėjo „Robinzonada“ (54 ratai). Antras buvo INIT įmonių grupės kolektyvas (19 ratų), trečią vietą užėmė „MyBike“ (18 ratų).

Nugalėtojų taurės, diplomai ir prizai buvo išdalyti ir vaikų, jaunučių, jaunių, veteranų vyrų ir moterų grupių nugalėtojams.